Lino do ložnice

Rekonstruujete ložnice a přemýšlíte jakou zvolit pokládku, abyste jí mohli jednoduše setřít nebo jí vysát. Chcete, aby vypadala moderně a hodila se k vašemu stávajícímu nábytku. Není jednoduché si vybrat. Na výběr je spousta materiálu. Můžete zvolit koberec, plovoucí podlahu, lino, dlažbu a další. Nevím jak vy, ale dlažbu úplně vynecháme, neboť do ložnice se rozhodně nehodí. Sice je lehce omyvatelná, ale v ložnici toužíte po něčem spíše jako koberec nebo lino. Dlažba je studená a naboso není příjemná jen v parných letních dnech, kdy by vás chladila.

dřevo lino

Vy ovšem chcete pohodlí po celý rok. Jestli doma s vámi bydlí domácí mazlíčci, tak bych ani koberec nedoporučovala. Psi i kočky dost línají a jejich chlupy se pak z koberce špatně dostávají. Například u krátkosrstých psů jsou to malé jehličky, které se zabodnou vážně úplně do všeho. Z koberce by se tak stal jeden velký jehelníček. Po tom taky nikdo netouží. Pak už nám tu zbyla jen varianta lina. Je moderní s různými designy dřeva, mramoru, betonu a dalších. Manipulace s ním je jednoduchá a pokládku zvládnete i sami. Jen musíte být trochu zruční.

ložnice

Když pořídíte zátěžové lino, bude tvrdé a nebudou se vám do něj dělat dírky. Zátěžová lina mají na spod filc. Tudíž je nemusíte ani ničím podkládat. Když budete pokládat větší kus, jako třeba jednu velkou místnost nemusíte lino ani lepit. Samotná jeho váha se postará, aby dobře na zemi seděla. Jediné na co budete potřebovat lepidlo neboli chemoprén, který je na lino nejlepší, stejně tak na lišty. Samotné lišty můžete nařezat ze zbytku přebytečného lina. Dlouhé pásy o šířce tři a půl až čtyři centimetry, které budete lepit na spodní stranu stěn. Tak aby hezky lícovalo s položeným linem. Vznikne tak jednoduché orámování, které bude vypadat moc dobře, neboť bude ve stejné barvě jako zem. Lino je v dnešní době skvělou variantou pokládky země. Výběr na trhu je široký a rozhodně najdete to své.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru