Jak si vybrat boty na podzimní zimní sezonu?

Podzimní sezona trvá, a toto znamená, že každý z nás by měl už mít kompletní sezonní šatník. Ti, kteří nezakoupili vhodné, podzimní boty, mají ještě šanci. Dnes navrhneme jak si vybrat boty, které jsou ideální jak na podzim, tak i v zimě.

Sneakersy na podzim nebo zimu? Proč ne

I když tenisky typu sneakers nosíme od jara po podzim, nic tedy nebrání, abychom je nosili také i na pozdní podzim, a také i v zimě – za předpokladu, že si vybereme vhodný model přizpůsoben k povětrnostním podmínkám. V tuhle roční dobu, kromě nízkých teplot, se musíte připravit také i na déšť a sníh, a také i zimní vítr. Sneakersy na takové počasí by tedy měly být vyrobené z trvanlivého, chránícího proti chladu a vlhkosti materiálu. V tomto případě ideální bude kůže – dobře je zvolit boty vyrobené z vysoce kvalitního materiálu se silným šitím nebo lepením, což bude odolné vůči různým povětrnostním podmínkám. Dámské kožené kotníkové boty typu sneakers budou ideální každý den – do práce nebo do školy nebo do města. Můžete je přizpůsobit k džínovým, materiálovým, a také i teplákovým kalhotám. Budou také dobře vypadat s podzimními šaty o klasickém a jednoduchém nebo sportovním střihu.

d55ae662f6128845366ad78563f5cb3c

Dámské chelsea boty – praktické a stylové

Chelsea boty je druh bot, které zejména ocení osoby hledající pohodlí každý den a klasický look. Chelsea boty jsou boty se svrškem do kotníku, s všitou boční elastickou gumou o jednoduchém střihu a ploché podrážce. Doporučuje se je každý den, zejména osobám, které tráví dlouhou dobu na nohou, a také i jako prvek kancelářské stylizace. Dámské kožené kotníkové boty se budou také hodit k formálnějšímu oblečení, proto také je můžete nosit na obchodní setkání ve spojení s rovnými kalhotami, cigaretovými kalhotami nebo klasickými šaty o jednoduchém
střihu. Výhodou kotníkových bot je skutečnost, že jsou velmi univerzálními botami, které jsou ideální na každou příležitost, ke každému typu siluety. Tyto boty by měly mít ve své skříni vysoké ženy, protože tyto boty jsou stvořeny právě pro ně.

Kotníkové boty – nezbytný prvek podzimního šatníku

Kožené kotníkové boty jsou ideální jak na podzim, tak i v zimě. Stejně jako i v případě chelsea bot, jsou velmi univerzální, zatímco výběr střihů těchto bot je mnohem bohatší. V nabídce výrobců bot najděte boty na ploché podrážce, na jehlovém podpatku, sloupku nebo „kačence“, a také kotníkové boty na zip, šněrovací, s ozdobnou přezkou, s třásněmi, a také i ve výjimečných barvách, které se nepochybně budou líbit osobám, které chtějí vyniknout v davu. Při výběru kotníkových bot na podzim a na zimu pamatujte, že na prvním místě by měl být komfort. Zatímco důležité je také jejich vhodné přizpůsobení k naší siluetě. Pamatujte na to, že osoby o masivnějších lýtkách nebo něco masivnějších nohách by se měly vyhýbat kotníkových bot s dodatečnými ozdobami nebo zvrásněným svrškem a si vybírat modely o jednoduchém střihu, barevném provedení bližším tomu, které obvykle nosí v dolní části oděvu. Zatímco vysoké ženy nebo ženy o dlouhých nohách by měly vybírat kotníkové boty na ploché podrážce nebo nízkém podpatku, díky čemuž stvoří ideální tělesné proporce. Tedy boty na vysokém jehlovém podpatku nejsou pro ně. Pokud Vám záleží na tom, aby Vaše podzimní boty byly také i zimními botami, snažte si vybrat takové s podešví o výrazném vzorku, který Vám zajistí stabilní krok dokonce i na mokrém nebo kluzkém povrchu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru