Inspirujte se dorty napříč světem

Máte rádi cestování hlavně kvůli poznáváni nových a jedinečných chutí? A víte, jaké jsou nejslavnější dorty ze zemí napříč světem? Za Českou republiku lze uvést například větrníky, tradiční vdolky nebo štrůdly. Jak je tomu ale jinde?Medový dort
Sacher
Začínat jakýmkoli jiným dortem by snad ani nešlo. Jedná se doslova o dort mezi dorty, jež světu přineslo Rakousko. Pokud si chcete dopřát originál, který se skládá z čokoládového korpusu, meruňkové marmelády a čokoládové polevy na povrchu, musíte se vydat přímo do Rakouska nebo k opravdovým špičkám v cukrářském oboru. Pravý recept je totiž národním tajemstvím a aby se mohl dort názvem Sacher označovat, musí mít speciální certifikát, který obdrží po absolvování kurzu.
Medovník
V naší zemi se nejedná o žádnou zvláštnost díky všem známé firmě Marlenka. Původně tento lahodný dort ale pochází z Ruska. Možná vás překvapí tvrzení, že jeho výroba není nijak složitou záležitostí, takže si jej můžete připravit v pohodlí domova. Jediné, co budete potřebovat jsou medovníkové pláty a krém složený nejčastěji ze zkaramelizovaného kondenzovaného mléka a másla.
Cheesecake
O tomto fenoménu posledních let jste jistě zaslechli. Velkou výhodou tohoto dortu je to, že si na svou přijde téměř každý, protože existuje nespočet nejrůznějších variant ať už pečených či nepečených. Nepochybně si kus své oblíbenosti utržil také tím, že jeho příprava je opravdu velice snadná, protože se tradičně skládá pouze ze sušenek, tvarohového sýra, másla a cukru.ovocný dort
Citrónový dort
Pokud zavítáte do romantické Francie, určitě si nenechte ujít tradiční citrónový dezert. Nejedná se sice o dort ale spíše o koláč. Vše však dohání svým skvělým vzhledem, a ještě lepší jemnou ale zároveň lahodnou chutí, jež garantuje křehký korpus naplněný citronovou polevou a celý dojem završuje povrch jež je celý posetý sněhem z bílků.
Red Velvet
Dalším dortem, jež je celosvětově známým, je Red velvet, který má své kořeny v Americe. Nejzajímavější je tajemství jeho sametově červené barvy, jež není v originálním receptu tvořen barvivem, jak tomu teď velice často bývá. Za tímto krásným zbarvením stojí vinný ocet, podmáslí a soda, jež v kombinaci s kakaem způsobí chemickou reakci.
Vánoční irský dort
Opravdu netradičním dortem se pyšní Irové. Jedná se o specialitu, kterou si dopřávají hlavně na Vánoce. Dort se skládá z oříšků a kandovaného ovoce. Na tom by nebylo nic zajímavého. Tato laskomina se ale peče opravdu ve velkém předstihu, a to o celých 6 týdnů před samotnými Vánoci. Tady ale jeho kouzlo nespočívá. Následující den po dopečení se do dortu udělá 8 děr, do nichž se poté každý týden vlívá whisky.
 

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru