Rady a triky s obyčejným pečícím papírem

Nevěříte, jak se dá využít tato obyčejná věc, kterou téměř každý máme doma? Většinou si ji spojujeme s jen s jednou užitečnou věcí a ani by nás nenapadlo, že se dá využít i na mnoho dalších způsobů. Prozradíme vám několik z nich.
Hospodyňky znají klasické použití, a to do formy na koláč, kam nalijí těsto, aniž by musely vymazávat formu tukem anebo použít sprej s olejem. Proč přidávat, byť jen spršku tuku, když se pečení obejde bez vymazání? A koláč bude zase o krapítek zdravější. Je lepší tuk ubírat než zbytečně přidávat. Stejně tak kuchařinky používají pečící papír při přípravě a pečení vánočního cukroví. A je dokonce možné ho použít několikanásobně. Po použití jednoduše vyhodíte do tříděného odpadu určeného pro papír.

vánoční pečivo na pečícím papíru

Potřebujete zabalit dárek a jako na potvoru nemůžete najít žádný parádní obal? Jednoduše si ho vytvoříte z našeho známého papíru na pečení. Možná tomu nebudete věřit, ale dárek zabalený takto vypadá moc dobře, obzvláště, když obal pomalujete různými ornamenty. Jen nezapomeňte na zavázání použít přírodní provázek nebo lýko, které se hodí více než různobarevné mašličky.
Chystáte dětem svačiny a používáte papírové ubrousky? A vadí vám, když se ubrousky nalepují na jídlo? Není lepší rady, než použít opět naši známou vychytávku a zabalit dětem svačinu do papíru, který navíc nepropustí mastnotu.

banánový chlebíček v papírovém sáčku

Stejně tak z pečícího papíru můžete velmi snadno za pomoci sešívačky ručně vyrobit obaly jako jsou sáčky. Anebo si naměřte tvar trojúhelníku na listu a vytočíte kornoutky. Máte tak ekologické nádobky na párty na různé chuťovky jako jsou krekry, hranolky, slané tyčinky anebo zeleninové kousky, které si hosté mohou nakrásně namáčet do dipu. Ušetříte si práci s dalším nádobím, které ani nevytáhnete a nemusíte ho umývat! A to určitě uvítá každá hospodyňka s heslem – za málo peněz, hodně muziky!

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru