Vychytávky s papírem na pečení

Nevěříte, že papír na pečení může mít i jiné vlastnosti než ty, které jsou všeobecně známé? Určitě víte a možná i tak používáte. Vyskládáte pečící papír do formy, pečlivě rozprostřete i do rohů a můžete směle nakládat na plech jakékoliv pečivo, ba i obávaný jablečný závin. Praskl a vytekla jablečná šťáva? Žádný problém s drhnutím zaschlého rosolu z plechu. Podklad rosol zachytí a vy jednoduše tuto zaneřáděnou podložku vyhodíte do koše a plech zůstane čistý.

těsto položené na pečícím papíru

Ale to je klasika, kterou zpravidla hospodyňky velmi často při pečení používají a využívají. Ale co s ním vyleštit vodovodní zašlé kohoutky? Divíte se, co dokáže obyčejný pečící papír? Dokáže toho ještě mnohem více, co vám dnes prozradíme. Mívá dvě strany – jednu lesklou a druhou matnou. Nehledejte ani v jedné straně nějakou výhodu, nemá to žádný zvláštní význam. Prostě je jedna lesklá a druhá matná. Papír zlehka navlhčete a zmačkejte a s tímto „nářadím“ se vrhněte na všechny vodovodní kohoutky. Umyvadlové a dřezové baterie vyleštěné touto vychytávkou budou zářit leskem, a navíc se lesk dlouho udrží. Nevěříte? Zkuste!
Chybí vám poklička na skleněnou mísu? Žádný problém. Opět navlhčete naši osvědčenou vychytávku. A přitiskněte na vrchní okraj misky a pečlivě urovnejte a vymačkejte podél okraje tak, aby přesahovaly průměr mísy. Po zaschnutí máte perfektní víčko na mísu, které pasuje tak, jako žádné jiné.

chlazené pivní lahve v ledu

Příště už žádným talířkem přiklopená mísa, ale vytvarovaná papírová poklička. Talířek vám při manipulaci s miskou může sklouznout a věřte v to, že se to zákonitě stane, když to nejméně čekáte. Kdežto s papírovou pokličkou této úhoně utečete. Obsah mísy bude pečlivě schován pod víčkem a žádné nelibé pachy k sobě nepustí.
Očekáváte hosty a zapomněli jste dát chladit do lednice pivo anebo bílé víno? Opět žádný problém. Obalte lahve mokrým pečícím papírem a dejte na chvíli – podle chuti – do mrazícího boxu. Budete udiveni, jak tato maličkost skvěle funguje a vychlazené pití je hned při ruce.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru