Generální úklid kuchyně. Zaměřte se na místa, která běžně neuklízíte a jak si vlastně poradit s mastnotou?

Velký úklid není zrovna oblíbenou činností, to je více než jasné, ovšem i ten je v domácnosti občas zapotřebí udělat. V kuchyni, která může na první pohled vypadat uklizená, se skrývají místa, která obvykle při běžném úklidu každý z nás obejde. Udělejte si čas na generální úklid a zaměřte se na ně. Stejně tak jako na usazenou mastnotu.postarejte se o to, aby vaše kuchyně zase zářila jako nová

Kam oko dohlédne

Při běžném pravidelném úklidu se většinou zaměřujeme jen na místa, která jsou dobře viditelná, a to ostatní prostě obejdeme. To je normální a jen těžko budeme každý týden šplhat až k horním poličkám nebo odstraňovat mastnotu z digestoře. Stejně na tom je většinou i trouba nebo mikrovlnná trouba. Dovnitř přece nikdo nevidí a tak si s tím nelámeme hlavu.
Když ale dojde na velký úklid je potřeba obejít každý kousek prostoru pěkně postupně a začít uklízet opravdu poctivě. Uklízet by se mělo vždy odshora dolů, takže tentokrát vytáhněte schůdky a podívejte se na vrchní části skříněk. Asi to nebude milé překvapení. Podobné zděšení nejspíše bude čekat v troubě, mikrovlnce nebo v lednici.
Nemusíte se spoléhat jen na chemické čističe. Ocet je výborným bojovníkem proti mastnotě a navíc povrchy zdezinfikuje. Stejně tak může pomoci roztok z mýdla a vodu, který řeďte v poměru 1:1. Do mikrovlnné ale i obyčejné trouby pak zkuste dát nádobu s obyčejnou vodou a na pár minut je zapněte. Pak už stačí jen vnitřky otřít do sucha. Špína se pustí sama.olej pomůže

Na olej použijte olej

A pak je tu digestoř a prostor kolem samotného sporáku. Zaschlé kapičky oleje jsou skutečným oříškem. Odstraňují se totiž ze všeho nejhůře. Možná vás to překvapí, ale na zaschlé skvrny od oleje zabere nejlépe zase olej. Použít můžete jakýkoliv rostlinný olej, který doma máte. Naneste jej na hadřičku a jemně setřete veškerou mastnotu. Uvidíte, jak snadno a rychle to půjde. Čerstvý olej si s tím starým a zaschlým poradí. Jednoduše ho rozpustí a bude po problému.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru