Materiály v kuchyni jsou velmi důležité

Vytvořit si kuchyni svých snů není těžké, zvláště pokud ji budujeme ve svých prostorách, kde máme dostatečné místo. Mnohdy se vyplatí oslovit odborníka, aby nám pomohl navrhnout správné rozmístění, případně správnou volbu samotného nábytku. Pokud se rozhodneme pro vlastní scénář své kuchyně, tak se nejvíce budou zde vyskytovat klasicky dostupné korpusy již připravené od výrobců. Takové korpusy neboli nepohledové části kuchyňských linek se obvykle vyrábí z bílého lamina a pohledové části, které již vidí absolutně každý, kdo vkročí do této místnosti, jsou volitelné. Zde se může pořídit lamino, lakovaná dýha nebo povrchy, které jsou stříkané na MDF desky atd.kuchyňská linka

Pracovní deska

Přirozeně v kuchyni by měl být veškerý nábytek poměrně dost odolný a to právě platí i u kuchyňské pracovní desky, kde se nejvíce bude pracovat. I zde se dá vybírat z různého materiálu a poměrně dost rozdílné cenové relace.
Levná varianta – pracovní desky jsou se zalisovaným laminátem a dodávají se v různém dekoru i barvě. V podstatě jsou dostupné v každém větším obchodě s nábytkem, kde mnohdy poskytují i možnost seříznutí desky na míru a přirozeně dokoupení ještě dýhy na olemování a případně dalších dílů pro bezproblémové používání.na desce je ryba a různé přísady
Dražší varianta – zde bude roli hrát přírodní kámen, kde nevýhodou mohou být různé viditelné spáry a spoje. Tvrzený kámen je další možností, avšak desky jsou omezené formátem a při stavbě větší plochy musí se desky nastavit silnějším spojem. Samozřejmě je daleko výhodnější na údržbu, než přírodní kámen, odolný proti poškrábání nebo domácí chemii. Také se nabízí v mnoha barevných odstínech, což přirozeně dává větší možnosti instalace a samotného výběru.
Luxusní verze – tu zajišťuje umělý kámen, který se opět dodává v určitých rozměrech, ale dá se mnohem snadněji napojovat, ohýbat atd. Jeho údržba je velice nenáročná.
Variant je dostatečné množství a tak si skutečně vybere každý to, co mu bude nejvíce vyhovovat.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru