Při rekonstrukci koupelny je důležité domyslet každý detail

Ve chvíli, kdy koupíme nebo jiným způsobem získáme byt, začínáme přemýšlet, jak ho dotvořit, tak, aby byl přesně podle našich představ. Prostě nás čeká rekonstrukce. Jednou z důležitých místností je bezesporu koupelna.

  • Je nutné myslet na to, že se jedná většinou o malou místnost, ve které budou všechny chyby velice viditelné.
  • Je tedy zapotřebí pamatovat na to, že musejí být všechny prvky v dokonalém souladu.

Dobrým nápadem je kupovat celé kolekce, které jsou sestaveny stylově i barevně. Přesto, že téměř vše se dá dnes najít a objednat přes internet, v některých případech je lépe navštívit kamennou prodejnu. Při výběru obkladů a dlažby do interiéru to rozhodně platí. I sebedokonalejší fotografie může zkreslovat a také na ní neuvidíme strukturu a povrchovou úpravu obkladaček.

Sprcha nebo vana?

Důležitou otázkou je, jestli pořídit do koupelny sprchový kout nebo vanu. V této oblasti se budou asi názory jednotlivých členů rodiny rozcházet nejvíce. Pokud je to možné, instalujte obojí. V případě menších koupelnových prostor je určitě jediným řešením sprchový kout.

  • A s ním přichází další otázka.
  • A to – jaký typ sprchy zvolit.

V současné době nám výrobci nabízejí celou řadu možností. Ideálním řešením je teleskopický sloup, který disponuje jak ruční, tak i hlavovou sprchou. Při početnější domácnosti se jistě vyplatí úsporná vysokotlaká sprchová hlavice. Ta může uspořit až 30% vody. Není ale vhodná tam, kde je voda s vysokým obsahem vodního kamene. Jeho působením by se trysky zanedlouho ucpaly a vnitřní zařízení hlavice by se poškodilo.

  • Pokud je pro Vás sprchování určitým druhem relaxu, pak můžete investovat větší finanční částku a pořídit si sprchu se třemi druhy vodního proudu.
  • U některých typů není zapotřebí zdlouhavé nastavování teploty vody.

    • Stačí zmáčknout tlačítko a nechat na sebe působit proud vody.  


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru