V žádné koupelně by neměly chybět relaxační pomůcky

A tím nemyslíme jen drbátko nebo dřevěnou škrabku na záda. Byť i tyto doplňky jsou užitečné a uvítáme je, když nám zrovna nikdo nemůže umýt ta místa, kam nedosáhneme. Kdo miluje kartáčování zad, doporučujeme zakoupit si koupelový kartáč s dlouhou rukojetí z přírodní lufy s lankem pro pověšení. Lufa je v suchém stavu tvrdá a po důkladném namočení příjemně změkne a zvětší svůj objem. Za použití krouživých jemných pohybů odstraníte odumřelé zbytky buněk a pročistíte a projasníte vaši pleť.

pěnové koule v koupelně

Tip: Lufu nemusíte draze kupovat, ale můžete si ji i vypěstovat doma na zahrádce. Jedná se o jednoletou popínavou bylinu, odrůdu tykve, jenž pochází z tropů Jižní Ameriky, Afriky a pěstuje se i v jihovýchodní Asii. Stejně tak dobře si ji můžete vypěstovat i v Čechách. Plody připomínají naše salátové zelené okurky. Je vhodná i k vaření, dušení a má stejné použití jako patison nebo tykev. K jídlu se používají jen mladé a šťavnaté plody. Mají je v oblibě lidé, kteří drží dietu, protože jsou nízkokalorické a jsou plné minerálů a vitamínů.
Lufu jako takovou si „vyrobíte“ až z vyzrálých plodů, kdy tykev na kraji odříznete a vysypete semínka. Schovejte si je pro další výsadbu! Následně ji necháte několik dnů kvasit ve vodě, propláchnete, properete v ruce a necháte ji na sluníčku důkladně vysušit.

levandulové přípravky do koupelny

A máte skvělou přírodní relaxační pomůcku, se kterou vymazlíte svoje tělo. Jen si představte příjemnou vůni vonného oleje, který jste nakapali do teplé vody, mihotavé světlo zapálených svíček a z povzdáli se k vám nesou tóny relaxační hudby. Příjemnou atmosféru ve vaší koupelně dodávají i měkoučké hebké ručníky v barvách, které ladí s ostatním vybavením koupelny. V zásobě vždy mějte „bomby“ což je název pro pěnové koule do koupele. Dbejte vždy na to, aby obsahovaly pouze přírodní složky. Jen tak bude vaše pokožka hebká, vláčná a bude vám dělat radost.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru