Zrcadlo je nezbytným doplňkem koupelny

Tomuto sdělení dá za pravdu určitě nejen každá žena, ale i muži musejí přiznat, že bez pohledu do zrcadla si neoholí několikadenní strniště, které pokrývá mužnou tvář. Jestliže jste vícečlenná rodina, pak určitě uvítáte, pokud vám půdorys koupelničky dovolí, umístit do místnosti vedle sebe dvě umyvadla a nad ně samozřejmě dvě samostatná zrcadla. Anebo volte jejich rozložení přes celou stěnu tak, aby měli možnost se v něm zhlédnout obě osoby, čímž předejdete rannímu dohadování děti, které zrovna okupují koupelnu. Tímto způsobem se vám podaří opticky zvětšit prostor místnosti, což je velká výhoda a nebude to nikdy na škodu.

design koupelny se dvěma zrcadly

Je příjemné vejít a pobývat v místnosti, která se zdá vzdušná a prostorná než si čistit zuby v malé stísněné koupelničce. Je pěkné myslet i na menší členy rodiny a umístit pro ně zrcadélko ve výši jejich očí. Budou se tak cítit důležitě, že mohou trávit minuty sebeopečování spolu po boku svého tatínka.
Z jakých zrcadel dostupných na trhu můžete vybírat? Připravili jsme pro vás názorný seznam a užitné vlastnosti:

  • Obdélníková, čtvercová, kulatá, různě tvarovaná do kosočtverců, oválná, stojací i na stěnu, nalepovací s různými motivy
  • Dekorativní i netradiční
  • Svítící zrcadlová skříňka
  • S rámem nebo bez rámu (dřevěný, plastový, barevný, bílý, v barvě přírodního dřeva)
  • Chytrá zrcadla, která mají dotykový senzor, jenž nevystupuje nad povrch a dopřává hospodyňkám snadné leštění a čištění. Díky senzoru, který neustále svítí, je jeho světélkující bod výtečným orientačním bodem, kdy se potřebujeme v koupelně večer zorientovat a nechceme být rušeni anebo probuzeni ostrým plným světlem. Dále tito „chytráci“ mohou být vybaveni i funkcí rádia, popřípadě pro milovníky předpovědi počasí, touto relací.

koupelna s kulatým zrcadlem
A jaké mají výhody? Především slouží jako velmi praktický, ba přímo nepostradatelný pomocník při naší hygieně. Dokážou, při vhodném položení, opticky zvětšit a prosvětlit prostor anebo nám mohou i svítit.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru