Dopřejte si luxus přírodních ingrediencí ve vaší koupelně

Říkáte si, proč bych zrovna měla mít doma přírodní mýdla, bio kosmetiku, certifikované krémy na obličej a sprchové gely s přírodní vůní? Nemusíte, ale právě o tom je náš článek – dopřejte si to!
Najednou možná zjistíte, že sprchový gel s přírodními vůněmi vám voní lépe než dosud používaný přípravek. Bio kosmetické přípravky mají totiž příjemnou nevtíravou vůni, nejsou „přeplácané“ aromaty. Obyčejné gely sice voní, ale když si zvyknete na ty bio, najednou vám dosud používaný již zmiňovaný sprchový gel začne až nepříjemně, a hlavně nepřirozeně vonět.

přírodní kosmetika – pěnové koule

To umějí právě uměle dodávaná aromata. A jakmile něco uměle dodáte, už na sebe natíráte kousky chemie. A vaše pokožka může časem začínat šednout, vrásnět a vy začnete používat krémy proti celulitidě, na zvlhčení pokožky, ale i tyto přípravky, pokud nejsou certifikované, mají v sobě chemické složení, které vaší pleti nemusí zrovna vyhovovat. Způsobují i alergie a je to začarovaný kruh.
Vystupte z něho a začněte si více všímat a číst etikety a složení kosmetických přípravků. Ano, bio přípravky jsou dražší, ale o to více slouží vaší pokožce bez zbytečných škodlivin, kterých jsou ostatní přípravky plné. Občas totiž na trh pronikne výrobek se škodlivým složením a povězme si upřímně, že kosmetických výrobků je taková spousta, že ani nemohou být všechny testovány.

ručně vyráběná mýdla

Tip: Má vaše dítě potíže s alergickou pokožkou? Zkontrolujte složení pracího prášku, ve kterém perete dětské prádlo a krémy, jenž používáte pro svou ratolest.
Dopřejte si luxus použití přírodních bio kosmetických výrobků, ať se jedná o pleťové vody, čistící mléka, krém na obličej anebo ručně vyráběná mýdla s bylinkami či okvětními plátky růže. Pusťte levanduli do své koupelny. Levandule zklidňuje a má příznivý vliv na naši nervovou soustavu. Vypěstujte si „nový čich“ a zjistíte, že vám tyto nové dárečky ve vaší koupelně voní mnohem příjemněji než dosavadní preparáty.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru