Koupelna může být i zdrojem inspirace

Napadá vás otázka, proč a jak?  Za prvé – proto, že inspirace nás může zavést k novém cíli, po kterém toužíme, jen nevíme, jak se na tu cestu máme vypravit. Nechat se inspirovat znamená poslechnout sám sebe a procítit své já.
A za druhé – tím, že relaxace v koupelně by měla být pouze a jen naše intimní chvilka, kterou bychom si měli prožít sami se sebou. Ještě před tím, než si napustíte vanu příjemně horkou vodou, zhasněte centrální osvětlení a použijte a zapalte svíčky s přírodní vůní. Mějte jejich zásoby neustále při ruce a rozmístěte je ve svém intimním interiéru všude tam, kde se budou vyjímat a jejich zářivé odlesky vás jemně ukolíbají a provedou vašimi představami.

aromaterapie v koupelně

Nechte se unášet i vůní linoucí se z aromalampy, kterou můžete umístit na hranu vany nebo na polici ve vaší blízkosti. Máte ráda mazlení s pěnou? Použijte ji. Anebo nakapejte do teplé vody aroma olejíček s přírodními esencemi, které uvolní vaši mysl. Objevte bio éterické olejíčky a nechte se unášet na vlně blaha. Jejich blahodárné účinky se využívají v aromaterapii k léčbě psychického vypětí, vyplavení stresu a snížení stresové zátěže, kterou téměř dennodenně procházíme. Proto si dopřejte lahodnou voňavou koupel jen sami pro sebe a rozjímejte.
Pro zklidnění nervů je výborná meduňka, ale ne každý snáší její typickou vůni.

přírodní bambucké máslo do koupele

Poohlédněte se po dalších esenciálních olejích, které ulevují duchu při nervovém vypětí a úzkostech. Vybírejte například z bergamotu, jenž velmi příjemně voní stejně jako protistresový grapefruit a pomeranč. Samostatnou kapitolou je ylang ylang, který povznáší ducha, jeho úžasná a povzbuzující vůně se nese prostorem a zároveň harmonizuje srdce a naše prchlivé emoce jako jsou nespavost, neklid, arytmie a mnohá další. Zároveň má výtečný vliv na naši pokožku, kterou omlazuje a zároveň působí afrodiziakálně. Jeho vůně je skutečně smyslná.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru