Jaký nábytek do dětského pokoje?

Řešíte otázku, jaký nábytek pořídit do dětského pokoje? Narodil se vám toužebně očekávaný potomek a vy mu chcete připravit hnízdečko, kde se bude cítit dobře. Po pravdě – děti toho moc, co se týče hmotných statků, nepotřebují. Základem pro to, aby vaše dítě bylo šťastné dítě, je spokojený domov protknutý láskou a milujícími rodiči. Pochopení, pohlazení, pomuchlování se před spaním, poslouchání pohádek, které maminka nebo tatínek usínajícímu dítěti čtou anebo vyprávějí před usnutím. Stejně tak jsou ale důležité i hranice, které je dobré dítěti postupně vysvětlit. Co si může dovolit a co už je za hranicí, kterou by nemělo překročit.

mladý pár těšící se na miminko

Není potřeba ho zahrnout dítě hračkami. Někteří rodiče už poznali, že spousta hraček dítko spíše odradí. Pohraje si s hračkou a hned zahodí, protože jich je prostě moc. Hračky jsou důležité, ale ne přehršel, že si s nimi samotné dítě neví rady.
Co je pro dítě důležité, je prostor, kde bude svým pánem, a to je dětský pokojíček. Zařiďte mu ho tak, aby se v něm cítilo spokojeně, mělo svůj psací stůl, který může „růst s dítětem“, kvalitní pojízdnou židli s pevnou opěrkou a sedadlem, které se dají uzpůsobit na výšku dítěte. U malých dětí by v pokojíku neměly chybět barevné vaky na hračky anebo plastové krabice a také tabule pověšená na zdi na kreslení.

dětská stavebnice lego

Barevné křídy jsou povinným dodatkem k tomuto doplňku. Uprostřed místnosti nechte dítěti volný prostor na to, aby si mohlo v klidu a bezpečně hrát se svými kamarády. Odstraňte z dosahu zbytečné ostré hrany a zajistěte zásuvky bezpečnostními kolíky. Na podlahu je příjemné, alespoň doprostřed pokoje, položit měkký koberec. A může být se vzory silnice, hry Člověče, nezlob se, anebo „nakreslený panák“, na kterém si děti mohou zkoušet umění házet kamínkem na cíl a měřit svou stabilitu, když musejí stát na jedné nožce. I koberec poslouží ke zdokonalení fyzičky vašeho dítěte …

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru