S koronavirovou krizí přišly žně pro reality

Pokud v posledním roce nebo dvou hledáte vhodnou nemovitost, kterou byste koupili, případně opravili, určitě jste si všimli, že ceny nemovitostí rostou raketovou rychlostí. Opravdu za ten rok vzrostly ceny nemovitostí o několik procent. Člověk by si myslel, že tato krize růst cen zastaví, ale opak se stal pravdou a asi to je dáno i tím, že lidé prostě nemohli investovat tolik financí třeba do kvalitních dovolených do cizích dálek, proto se více upnuli na domov a rozhoupali se tak ke koupi bytu nebo domu. Spousta z nás si třeba nechá i vystavit dům na klíč, protože je to pro ně prostě pohodlnější, někdo se raději pustí do rekonstrukce sám, protože má mnoho známých a také to bude méně stát, ale možná to bude stát více času – což v této době není kontraproduktivní vzhledem k tomu, že se sousta lidí bojí cestovat.

nářadí

Nekupujte zajíce v pytli

Pokud si vybíráte nemovitost přes internet, což asi děláte, v dnešní době to možná ani nijak jinak nejde. Dejte si prosím pozor na realitní makléře, kteří často slibují a slibují a zatajují některé skutečnosti. Pokud se chystáte na prohlídku takové nemovitosti, rozhodně si sebou vezměte nějakého stavaře, stavebníka nebo někoho, kdo nemovitostem důvěřuje.

pracovní nářadí

Realitní makléř vám bude byt vychvalovat do nebes, což je jasné, je to jeho práce. Ale nekupujte zajíce v pytli, nechte si to raději ještě zkontrolovat. Byt nebo dům přece nekupujete každý den. Navíc, pokud za to budete platit tolik financí, jak je nastaveno dnešním trhem s nemovitostmi. Pokud se chystáte koupenou nemovitost rekonstruovat, určitě si už teď udělejte rešerše, kde mají levný a kvalitní stavební materiál, jehož cena také začala obrovsky růst. S tím se také budete muset poprat a počítat s tím, že to nebude jednoduché a budete čelit i tomuto problému.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru