Volbu typu zahradního bazénu je třeba pečlivě promyslet

Udělat ve výběru zabudovaného bazénu chybu by se nemuselo vyplatit. Těžko se totiž dá po dokončení prací něco změnit. Na našem trhu existují tři základní druhy bazénů. Záleží na několika okolnostech a ty rozhodnou, který je pro vás ten ideální. Většinou se budoucí majitel rozhoduje mezi dvěma možnostmi. Skimmerový nebo přelivový bazén? Rozdíl pozná na první pohled i laik.

venkovní bazén

Skimmerové bazény mají ve stěně zabudovaný skimmer.
Přelivové bazény jsou vybavené žlábkem po obvodu a krycí mřížkou.
Hlavním znakem je ale hladina vody.U skimmerového bazénu je hladina 10 až 15 cm pod okrajem bazénu a u přelivového dosahuje až k hornímu okraji. Tomuto efektu se říká „napnutá hladina“. Rozdíl mezi oběma typy je tedy především v technologickém zpracování.

§ Skimmerový bazén využívá skimmer k přímému nasávání bazénové vody do filtrační jednotky, kde se vyčistí a voda přechází přes trysky opět do bazénu.
§ Čištění vody u přelivového bazénu je řešeno pomocí akumulační nádrže. Voda zde přepadá do obvodových žlábků a pak se volným pádem dostává přes potrubí do akumulační nádrže. Odtud nasává vodu bazénová filtrace a přes trysky ji vrátí zpět do bazénu.

Výhody přelivového bazénu jsou v dokonalejším čištění vody a možnosti přirozeného zakomponování do krajiny. U skimmerových bazénů je oceňována především dlouhá životnost, vysoká pevnost a odolnost vůči chemikáliím a teplotám.

bazén venku

Osobitý design přesně podle vašich představ

Pokud máte na svůj bazén skutečně vysoké nároky, které spočívají v možnosti navrhnout si tvar i vzhled přesně podle svých představ, pak jsou třetí možností bazény vypláštěné těžkou fólií. Výhodou je nejen velký výběr ze široké škály barev i vzorů, ale i vysoká odolnost vůči UV záření a možnost hloubky až dvou metrů.
– Důležité je také vybrat kvalitního výrobce.
– V tomto případě je volba zcela jasná.
Bazén ALBIXON splní všechna očekávání i toho nejnáročnějšího plavce.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru