Zařizujeme dětský pokoj krok za krokem

Dětský pokoj musí plnit hned několik funkcí zároveň – spaní, hraní a později i učení. Vybavit místnost tak, aby bylo vytvořeno hned několik funkčních celků najednou, není vůbec jednoduché. Jak tedy uspořádat a navrhnout dětský pokoj, aby byl efektivně využit každý metr čtvereční plochy? Myslet bychom měli i na skutečnost, že dítě roste mrknutím oka. Je proto dobré vybírat variabilní nábytek a neutrální barvy, které neomrzí ani po letech.

Chlapecký pokoj
 
Mnoho rodičů raději vsází na profesionály, jelikož se tak náročné přestavby obává. Přitom není čeho se bát, tedy za předpokladu, že se budete řídit následujícími radami.
 
Základ, který se mění za pomoci doplňků
Na kvalitním základu lze postavit celý dětský pokoj. Pokojíček, který bude připomínat kamenný hrad nebo domeček pro princezny, sice děti z počátku nadchne, ale stejně brzo se i omrzí a za pár let se za něj třeba bude stydět. Dítě roste velmi rychle a společně s ním i nároky na vzhled a funkčnost pokoje. Pokud se rozhodnete pro tematický dětský pokoj, věřte, že brzo se vám toto rozhodnutí vymstí a vy budete přestavovat znovu. Raději vsaďte na kvalitní nábytek, který je praktický a splňuje veškeré bezpečnostní normy. Volte nábytek, který je přímo z kategorie – dětský pokoj. Navrhněte pokoj tak, aby rostl společně s dítětem. Na trhu už dnes existuje řada variabilních kousků, které se dají poskládat dle věku. Kvalitní základ je pak možné čas od času ozvláštnit barevnými doplňky a dekoracemi.

Dětský pokoj
 
Odolný materiál, který vydrží léta
Dítě je v kontaktu s nábytkem častěji, než se může zdát. Vše kolem sebe zkoumá a to převážně pusou. Zkrátka vše je zapotřebí důkladně ožužlat, ocucat a oslintat. I z tohoto důvodu buďte při výběru nábytku velmi obezřetní a vsaďte na osvědčené materiály, které jsou zdravotně nezávadné. Ideální je třeba masiv, nevýhodou je však jeho poněkud větší pořizovací cena.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru