Využijte šance a nevzdávejte se

Bohužel lidské příběhy jsou častokrát zamotané do klubíčka a těžko se v nich někdo vyzná, natož je rozmotá, zvláště pokud se týkají dluhů a exekucí. Existuje skutečně mnoho exekucí a některé se dotýkají přímo nemovitostí. Majitel musí dluhy zaplatit a jeho nemovitost bude zařazena do dražby. V tuto chvíli je ale možnost si nemovitost vydražit a to za velmi výhodných podmínek. Na základě znaleckého posudku nařídí odpovědná osoba dražby nemovitostí v exekuci.

dražba nemovitosti

Je to poslední krok, který se provádí v celkovém procesu. Vzhledem k tomu, že exekuce se dělá na základě přihlášených pohledávek, tak se poté z vydražených peněz uspokojují věřitelé. O tom, jak se budou všichni dělit, samozřejmě opět rozhodne soudní exekutor. Cílem je ale vydražit nemovitost a tím vyřešit nepříjemnou situaci dlužníků. Pro zájemce je to ovšem velká šance. Dražba nemovitostí v exekuci může být totiž skvělou investiční příležitostí.

O dražbách nemovitostí v exekuci se dá velmi snadno dozvědět

  • Přímo na úředních deskách soudních exekutorů.
  • Někdy tuto skutečnost zveřejňují přímo obce, kde se nemovitost nachází.
  • Na portálech, které souvisí s dražbou nemovitostí.
  • Rovněž poznámky o uvalené exekuci jsou i na výpisech katastru nemovitostí.
  • Případně na dalších oznamovacích portálech, které se týkají exekucí.

Určitě je zajímavé jak probíhá dražba nemovitostí, jelikož je opět několik možností. Soudní exekutor v první řadě zveřejní dražby a exekuce nemovitostí. Zájemci, kterým se nemovitost líbí a rozhodnou se ji získat v dražbě, tak sledují vyhlášení, kdy se bude nemovitost dražit. Místo, den i hodinu již znají, teď ještě je nutné zaplatit dražební jistotu a tím získají své číslo.

nemovitost

O peníze nikdo nepřijde

Je pravdou, že mnozí zájemci se obávají o své peníze a tak se dražby nemovitostí raději neúčastní. Je to velká škoda, jelikož tento způsob je skutečně jedinečnou možností, jak získat nemovitost za 2/3 obvyklé ceny a ta se dokonce ještě může daleko ponížit. Poté se skutečně vyplatí sledovat dražby domů v exekuci, které se mohou snadno stát investicí do budoucnosti. Po zahájení dražby se klasicky přihazuje a dražba bude zakončena tehdy, když se nalezne zájemce s nejvyšší nabídkou. Ten, kdo neměl takové štěstí, tak dostane zpět dražební jistotu v plné výši, tudíž o své investice nepřijde.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru