Kuchyně se neobejde bez správné kuchyňské linky

Při výběru kuchyňské linky je třeba vzít v úvahu tvar a rozměry místnosti, kde kuchyně bude kralovat. Dále je třeba se zaměřit na okna, dveře nebo i radiátory a další parametry, které mohou ovlivnit samotný výběr. Stranou nesmí zůstat ani rozmístění přípojek, protože právě kuchyňská linka potřebuje nejvíce zásuvek. Představa by byla a nyní je možnost se pustit do výběru. Běžný je lineární typ, který se v podstatě skládá z jednoduché a rovné linky. Velmi pohodlná a praktická je rohová kuchyň, která poskytuje dostatek prostoru pro práci na lince. Samozřejmě, kde je poté více prostoru, tak lze uvažovat o variantě do písmene U.

31736-030-1

Správné rozvržení při práci

Kuchyně musí působit útulně a příjemně. Díky správnému rozvržení se dá docílit ideálního prostředí jak na práci, tak na setkávání s rodinou a přáteli. Rohová kuchyňská linka je velkým přínosem, jelikož se dá z místnosti vytěžit maximum, a to i když velikost místnosti není příliš prostorná. Navíc se dá pěkně oddělit pracovní zóna na zpracování surovin, přípravu pokrmů a mytí nádobí. Nechybí ani prostor na přímé vaření. Zkrátka je zde dostatečné místo.
Výhody rohových kuchyňských linek:

  • Jsou vhodným řešení pro menší nebo střední kuchyně.
  • Veškeré zpracování surovin, vaření a příprava pokrmů má dostatečné místo na lince, což je pro hospodyňku naprosto skvělé, protože má všechno při ruce.
  • Opticky dělí místnost, čímž ji ovšem zároveň provzdušní a poté celkově prostor působí velmi útulně.
  • Nelze dostatečně vystihnout i možnost úložného prostoru, kterou základní typ kuchyňské linky nemůže poskytnout. Přičemž moderní kuchyně zkrátka dostatek místa potřebují na své spotřebiče, které pomáhají při vaření.
  • Do rohových skříněk lze použít drátěné programy, které usnadní přístup a rovněž jsou praktickým doplňkem samotné kuchyňské linky.

projekt kuchyně

Zajímavá nabídka

Pokud přemýšlíte o změně kuchyně, ale bojíte se správného rozvržení, tak rozhodně není problém si nechat vytvořit návrh kuchyně přesně na míru do vašeho prostoru. Firma Gabon má bohaté zkušenosti nejen s výrobou nábytku na míru podle ergonomických zásad, ale rovněž se řadí mezi největší dodavatele kuchyní. Dokáže vytvořit ideální kuchyni i pro toho nejnáročnějšího uživatele. V podstatě od návrhu až po samotnou realizaci celého kuchyňského prostoru podle přání a potřeb.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru