Když vám miminko vyrostlo v puberťáka

Podstoupit renovaci dětského pokoje musíte několikrát za život. Vybavení a prostředí, které potřebuje miminko, se výrazně liší od toho, kterému dává přednost starší dítě nebo to pubertální.dívka v posteli

  • Abyste přizpůsobili místnost, která patří pouze jemu všemu, co považuje za útulné, musíte naslouchat jeho požadavkům a dopřát mu v něm atmosféru, která bude pro něho harmonická.

..1Dopřejte mu přehled a zbavte se nepotřebného

Při zařizování pokoje pro starší dítě musíte dbát na jeho celkovou úpravu. Pokud můžete, zbavte se všeho, co už nepotřebuje a nevyužívá, i když se to obecně do dětského pokoje hodí.
Hračky, které v něm má jako vzpomínku na dětství umístěte někam, kde jich využijete do budoucna (při plánování dalšího miminka) nebo jich darujte někomu, kdo si s nimi ještě vyhraje. Rovněž tak dekorace, které měly poskytnou útulnost pokojíčku vyměňte za aktuální, které si vaše dítě může vybrat samo.

..2Větší prostor pro jeho věci zajisté ocení

Neměli byste zapomínat na to, že starší dítě potřebuje i více úložného prostoru pro jeho oblečení a současně i potřeby do školy. Vsadit můžete na praktické sestavy šatních skříní a malé komody umístit do jiné místnosti, kde vám poslouží jako menší úložný prostor, který se v každé domácnosti bezpochyby hodí.dítě na pohovce

..3Zapojte ho do úpravy, kde bude mít volnou ruku

Pubertální dítě vám zpravidla dokáže přesně říct, jaké vybavení a styl, by byl pro něho v jeho pokoji vysněným snem. Neváhejte ho proto do úpravy místnosti, ve které už dávno nebydlí malé miminko zapojit a prodiskutujte s ním každý detail. Ať už se bude jednat o barvu zdí, kombinaci nábytku, výběr postele nebo umístění plakátů na zeď, je podstatné mu dát najevo, že ve svém království může mít takový design, jaký bude pro něho příjemný a uspokojivý.
Společnou cestou se můžete dopracovat k renovaci jeho pokoje tak, abyste byli spokojeni nejen vy, ale zejména vaše (už ne příliš malé) dítě, které má jasnou představu o tom, jak by měl vypadat.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru