Radost ze zařizování dětského pokoje

Jednou z radostných chvil mladé rodiny je zařizování dětského pokojíčku pro své malé robátko. Jen co trochu povyroste natolik, že už si zaslouží svůj vlastní pokoj, nastává tato dlouho očekávaná chvilka. Dnešní doba velmi přeje báječnému zařizování a mladí rodiče jsou leckdy nadšeni, když zjišťují, jaký krásný nábytek lze pro děťátko objednat na zakázku nebo přímo koupit. U malých dětí se přímo nabízí barevný nábytek anebo alespoň barevné doplňky. Většinou maminky a tatínkové volí podle pohlaví dítěte a pro chlapečky zařizují stylovou klukovskou místnost s prolézačkami a pro dcerušku růžový princeznovský pokojíček.

holčička v bezpečné bublině

Fantazii se meze nekladou. Někteří rodiče si nechávají i místnost pro děti navrhnout bytových architektem. Je to jistě dobrá volba, protože profesionální odborník, který má praxi v navrhování designu pro malé dětí, má i obrovské zkušenosti a dokáže z minima vytěžit maximum. Hlavně dbá na bezpečnost vašich dítek. To bývá jednou z priorit. Není to o tom, že vaše děti budou žít v nafouknuté bezpečnostní bublině, kde se nikdy nezraní a nikdy se jim nic nestane. Ale jde o to, aby se děti i samy naučily, že občas něco bolí a vy jim jen budete eliminovat ta větší nebezpečí. Než začnete zařizovat dětský pokoj, hned poklekněte a nezapomeňte zajistit elektrické zástrčky před zvídavými dětskými štíhlými prstíky!

dítě stojí u okna

Buď je zakryjte záslepkami anebo doporučujeme do nich umístit zásuvky s krytem.
Porozhlédněte se po pokojíku a představte si zvědavé malé dítě. To leckdy dokáže divy. Na skříňce nahoře je zajímavý předmět? Leckteré dítě dokáže z hlediska dospělého – nemožné. Přisune si židličku ke skříni, zachytí se za vystrčené zásuvky a vyleze nahoru na skříň zkontrolovat tu zajímavou věcičku. Proto určitě skříně upevněte kovovými úchyty. Dítě ani nemusí lézt po nábytku, někdy stačí, když vysune všechny plné zásuvky a skříňka se přetíží a může se převrhnout na dítě.
Jedním z největších nebezpečí jsou otevřená okna. Nikdy dítě nenechávejte bez dozoru, pokud v bytě větráte. Doporučujeme, a nejen do dětského pokojíku, zakoupit bezpečnostní kličky. Stejně tak lze zajistit rozpěrou i střešní okno.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru