Houpání je cesta ke zdraví

Možná uvažujete o možnosti, jak vybudovat herní zázemí pro své ratolesti. Je pravdou, že existuje mnoho různých možností a herních prvků, které pomohou dětem vyplnit aktivní čas venku na čerstvém vzduchu. Jednou z možností jsou vysoce kvalitní zahradní houpačky, které se dají pořídit samostatně nebo ještě s dalšími prvky, kdy budou tvořit zajímavý celek. Houpačky jsou vyrobeny z pevného a stabilního materiálu, kdy se jedná o švédskou ocel s povrchovou úpravou. Ale pokud dáte přednost přírodnímu materiálu, tak vás rozhodně nezklamou ani dřevěné tlakově impregnované kulatiny. Vzhledem k tomu, že se jedná o venkovní hrací prvek, tak materiál je samozřejmě odolný vůči povětrnostním podmínkám.

dětská houpačka

Houpání je dokonce velmi prospěšné i ze zdravotních důvodů

  • Vestibulární systém vnitřního ucha je hlavní smyslový orgán, který vnímá pohyb a rovnováhu. Díky houpání se stimuluje a vyvolává tak příjemné pocity.
  • Dítě se snadněji uklidní.
  • Přináší to i jistý odpočinek.
  • Pro akčnější děti je to možnost i ke zvýšené aktivitě.
  • Jedná se o příjemnou činnost, kterou děti milují.

Sedačky jsou vyrobeny z plastu s UV filtrem, tudíž opět se jedná o velmi kvalitní odolný materiál. Pokud chcete rozšířit možnosti, aby si dítě užilo nejen zábavu, ale mělo i dostatek pohybu a trénink zaměřený na sílu a rovnováhu, tak pouvažujte o možnosti, kdy houpačka bude ještě vybavena o další herní prvky, jako je skluzavka nebo žebřík atd.

pískoviště

Bez pískoviště se neobejdete

Dětská pískoviště jsou samozřejmostí i na veřejných místech, natož když si je pořídíte na zahradu. Opět se nabízí několik různých možností, jak může takové dětské pískoviště vypadat. Součástí mohou být rovněž další hrací prvky, kdy nejčastější možností je skluzavka. Ale také rozhodně se vyplatí pouvažovat o samotném krytu, který bude chránit písek, se kterým si budou děti hrát, ty většinou hřiště pro obec postrádají. Dále můžete pořídit dětské domečky, které dají rovněž mnoho podnětů pro rozvoj fantazie nebo vybavit dětské pokoje různými hracími prvky, které své uplatnění naleznou při nepříznivém počasí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru