Zásadní kritéria při výběru kávy

Pokud si chcete opravdu pochutnat na skvělé kávě, poté se rozhodně zaměřte na tři věci, které mohou ovlivnit vaše rozhodnutí.

Čerstvost – patří mezi jeden nejdůležitější prvek ve výběru. Je to z toho důvodu, že přímo ovlivňuje chuť a samozřejmě i samotnou vůni. A nejlepší časový úsek je přibližně pět dní od upražení až po dobu jednoho měsíce. Již jen to značí, že taková správná čerstvá káva se nejlépe zakoupí v pražírně. Zde se můžete setkat i s dalšími různými výběrovými produkty, mezi kterými si lze nalézt svoji favoritku.

čerstvá káva

Stupeň pražení – výslednou chuť může ovlivnit stupeň pražení, který určí kyselost nebo opačně zase hořkost. Je více než pravděpodobné, že káva, která bude méně pražená, vévodí ovocnými tóny do kysela a více pražená kávová zrna budou rozhodně vynikat hořčejší chutí. Jak se zdá, tak nejlepší bude střední cesta – tudíž střední stupeň – City, City Plus.

Příprava čerstvé kávy – pokud si chcete skutečně vychutnat kávu, musíte mít na paměti, že jí nesvědčí vysoké teploty, které jsou kolem bodu varu. Tím se totiž mění i její výsledná chuť a to je škoda. Nicméně v současné době se čerstvá káva dá připravit i za pomoci různých přístrojů a konviček. Velmi dobře jsou cenově dostupné kávovary, s kterými příprava kávy nebude problém.

káva čerstvá

Výběr kávy

Pokud chcete chutnou kávu, tak byste neměli hodnotit její cenu ale spíše kvalitu. Costa Rica Tarrazu je například považována za nejlepší kávu na světě. Brazil Fazenda Da Lagoa s certifikací Rainforest Alliance se zase řadí k nejlepší brazilské kávě, která je ze starých odrůd káv Bourbon. Chuťově vynikne čokoláda, ale poté se tón proměňuje do lískového oříšku, což je výtečná kombinace doplňujících chutí.

Existuje mnoho další druhů kávy, které zpříjemní ráno https://www.databazeknih.cz/knihy/rano-53828 nebo odpolední čas. Zakoupit se samozřejmě dají jak v zrnkové podobě, tak mleté, tudíž uživatel si může zvolit variantu, která mu bude nejvíce vyhovovat. Výhodou jsou degustační balíčky, mezi kterými si lze vybrat takovou kávu, která bude pro vás favoritkou. S takovou čerstvou kávou bude den o mnohem veselejší.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru