Jak umístit postel na správné místo

Chcete-li umístit postel správným způsobem, aby byla místnost co nejútulnější, je třeba dodržovat určitá pravidla pro získání harmonie v místnosti.
Ložnice je srdcem relaxační zóny v domě, kde se chcete cítit bezpečně a pohodlně a kde chcete klidně spát a mít noci plné krásných snů.

manželská postel

Poloha postele

Prvním aspektem, který je třeba zvážit, je velikost samotné postele. To není jen plocha matrace, ale i čelo a kostra nábytku. Je také dobré vědět, že pokud se umístí velká robustní postel do malé ložnice, pokoj se ještě opticky zmenší a bude vyvolávat dojem, že v pokoji není vůbec žádný prostor. Dobře nebude vypadat ani malá postel ve velké místnosti, protože naruší proporce celé místnosti.

Poloha postele vzhledem ke dveřím a oknu

Při uspořádání postele v ložnici by bylo ideální umístit postel směrem ke dveřím a nechat si okno z boku. Toto uspořádání napomáhá dobré cirkulaci vzduchu.
Mnoho časopisů ukazuje čelo postele pod oknem a může to působit velice zajímavě a fotogenicky. Z praktického hlediska vám to ale omezí přístup k oknu, pokud zrovna nebudete v posteli. Toto řešení se nedoporučuje ani kvůli přímému proudu vzduchu oknem z venkovního prostředí přímo na lidi v posteli. Může jít dokonce o průvan a ten neprospívá nikomu. Dalším problémem může být i přímý sluneční svit. Výjimka, kdy se takové umístění doporučuje, je případ, kdy je z postele krásný výhled do okolí.

Poloha s ohledem na zdroj tepla

Postel by nikdy neměla být přímo u zdroje tepla. Všeobecně se nedoporučuje odpočívat a spát v přetopených prostorách, a tak by postel u topení byla velice nevhodná a rozhodně by vám nezaručila kvalitní a nerušený spánek.

světlá ložnice

Poloha u zdi

Poloha, kdy postel sousedí se zdí patří k nejklasičtější. Například Feng Shiu doporučuje, aby zvolená zeď byla jednou z vnitřních zdí, protože se tak spící osoby cítí ve spánku bezpečněji. Takové umístění je také nejpraktičtější z hlediska využití prostoru. Hodně důležité jsou i noční stolky. Měly by být tak vysoké, aby zaručily dobrou dostupnost z postele.

Ve středu místnosti

Postel ve středu místnosti je určitě zajímavé a líbivé řešení, které se hodí hlavně do moderní a prostorné domácnosti a postel musí být moderní a výrazná ze všech stran. Může být i kulatá.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru