Jak promyšleně vybudovat malou ložnici, aby vypadala větší

Výběr barev

Barva je velmi důležitým faktorem, který dokáže vytvořit iluzi větší místnosti, než ve skutečnosti je. Světlé barvy jsou bezpochyby ideální volbou k dosažení cíle. V tomto případě je bílá určitě jednou z nejlepších barev, ale není to jediná možnost. Všechny světlé tóny mohou být užitečné a vhodné, od béžové přes krémovou nebo světle šedou až po světle modrou. Všechny tyto odstíny lze použít jako barvu stěn i podlah, ale i pro nábytek a bytové doplňky. Jednoduše tak prostředí dodáte jas a hloubku.

malá ložnice

Uspořádání místnosti

Malá místnost nedává moc možností pro příliš mnoho předmětů, protože by to ještě více zvýšilo stísněný pocit z nedostatku prostoru a vytvořilo by to opačný efekt toho, co potřebujete.
Jedním z fungujících triků je pořídit si nábytek, který zaplní prostor hlavně vertikálně. To znamená, že využijete na maxim výšku pokoje. Nezapomeňte na police, které jdou nakombinovat s nábytkem. Vytvoříte tak další praktické plochy, aniž by místnost byla přeplněná.
Dalším trikem je vhodné umístění zrcadel, která na vytvoření iluze většího prostoru skvěle fungují. Pro odvážné je možné použít opravdu velké zrcadlové plochy fungující jako posuvné dveře šatních skříní.

Vybavení bytu

Nejen pro ložnici, ale pro celý byt je pro malé prostory vhodný minimalistický styl. Ten je velmi módní a praktický. Jde tedy o to použít méně vybavení, ale takové, které má velký potencionál využití. Pokud jde o postel, není úplně nejvhodnější model s velkým polstrovanými čelem, nebo postel z tmavého dřeva, které opticky zabírá hodně místa.
Multifunkční nábytek je pro malé prostory nezbytný, protože každý kus nábytku má více využití. Prostor navíc mohou nabídnout postele s úložným prostorem, které jsou praktické a úložná plocha je dobře přístupná.

ložnice s velkým oknem

Přirozené světlo

Obyčejné denní světlo má obrovskou schopnost i malé místnosti dodat velkou perspektivu. Zatemnění nebo příliš těžké závěsy mohou zvýšit pocit stísněnosti a útlaku. Pokud musíte mít záclony, lépe poslouží jen malé záclonky umístěné přímo na oknech, které nebudou zabírat místo v už tak malém prostoru.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru