Umění v ložnici

Pořízením obrazů si přinesete domů krásu a kus zvláštní atmosféry. Takový hezký umělecký kousek se může hodit i do ložnice, pro vytvoření atmosféry pro intimitu a odpočinek. I pro uspořádání obrazů by měla platit pravidla, aby byl výsledný efekt co nejlepší a odpovídal nejen osobnímu vkusu, ale i celkovému stylu domova.

ložnice v jednoduchém stylu

Rozměry obrazů

Obrazy a jejich rámy mohou mít různé velikosti. Při uspořádání obrazů v ložnici je důležité, aby měly přiměřenou velikost k místnosti a také ke stěně, kde budou viset. Proti čelu postele jsou vhodné malé obrázky, které dodají místnosti hloubku, zatímco u obrazů pověšených nad čelem se můžete rozhodnout pro velké obrazy s perspektivou.

Symetrie a asymetrie

Pokud chcete na jednu zeď pověsit více obrazů, musíte promyslet i jejich kombinaci a rozložení. Klíčová je volba symetrické nebo asymetrické instalace. Obě řešení mohou působit dobře. Uvažování o umístění mnoha obrazů na jednu zeď může být zajímavým řešením.
Pokud se rozhodnete pro symetrické řešení, je třeba se ujistit že všechny rámy obrazů jsou v jedné linii a navozují pocit pořádku.
Mnoho lidí ale nemá symetrickou volbu v oblibě a volí raději svůj jedinečný styl, který může být fantastickou možností k vytváření „klidného chaosu“. Jedním z mnoha nápadů pro asymetrické rozložení je umístění obrazů tak, aby nikdy nebyly rámy v rovině a skupina obrazů vytvářela pomyslný větrný vír. Takové uspořádání se hodí do moderních pokojů plných barev, ale nemělo by být na zdi, kam směřují pohledy lidí z postele. Mohou totiž vytvářet pocit neklidu a chaosu i v mysli. Pokud máte v ložnici pracovní stůl, tak přesně takové živé uspořádání se k němu bude hodit. Rozhodně byste na jedné zdi neměli míchat černobílá a barevná umělecká díla.

romantická ložnice

Styl

Styl obrazů by měl odpovídat atmosféře celého pokoje a také být vhodným doplňkem k nábytku v místnosti. Moderní styl ložnice s živými barvami jako je modrá nebo fialová ladí s abstraktním motivem od avantgardního malíře. Zatímco klasičtější, elegantnější a střízlivý nábytek lze perfektně kombinovat s intimním a přírodním motivem obrazů.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru