Skvělé pokojovky do vaší ložnice!

Říkáte si a proč právě do ložnice? Vždyť stačí, že je musím zalévat v květináči v kuchyni a obývacím pokoji, často je sprchovat, rosit, otírat prach a pokud máte zvířecí miláčky, pak i asi občas uklízíte rozsypanou zeminu. I když nemusíte mít zrovna pejska nebo kočičku, leckdy stačí malé batole, které je velmi zvídavé a dokáže vyšťourat z květináče alespoň polovinu zeminy a rozprostřít pěkně po podlaze.

pejsek v posteli s dětmi

Tak pokojovky schovejte do ložnice, tam by měli mít domácí mazlíčkové ze zvířecí říše přístup zakázán, i když jsou majitelé psíků a kočiček, kteří zvířecím upřímným očím prostě neodolají. A miláčkové s nimi sdílejí jejich lože. Každému, co jeho jest.
Ale nic to nemění na tom, že do ložnice byste si měli pořídit skvělé a zdravím kypící pokojové rostliny. A mohou být kvetoucí nebo „jen“ zelené. To slůvko „jen“ je skutečně v uvozovkách, protože právě čím více zelené barvy umístíte do ložnice, tím více v ní vykouzlíte větší pohodu a psychika se začíná uvolňovat, ani nevíte proč. Zelená barva totiž kladně působí na naši duši, na naši mysl a psychické rozpoložení. Proto tak rádi sledujeme louku, chodíme do lesa, čekárny u lékařů jsou vymalované do zelena, dokonce i někteří lékaři či sestřičky mají zelenkavou „uniformu“. To vše se neděje jen tak. Zelená barva je smyslem života. Vždyť každá rostlinka, která vyraší podívat se ze země na svět a dobře se jí tam daří, zezelená a pak se rozvine do krásy.

zelené pokojovky v ložnici

Doplňte do vaší ložnice do míst, kam se hodí – báječné pokojovky – ať na parapet okna nebo k balkonovým dveřím, či květináč v keramické nádobě umístěte na prádelník anebo kytku prostě zavěste do nápaditého závěsu upevněného do stropu. Nemusíte se v ložnici cítit jako v džungli, ale živé pokojovky ji ozvláštní a dodají spoustu kyslíku. Ostatně to sami poznáte, když se budete nově probouzet odpočinutí a spokojení.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru