Zajistěte správné vytápění

Koupili jste starší dům a čekají vás teď nějaké rekonstrukční změny? Musíte zajistit nové vytápění a rozvody vody a elektřiny. Jaké nejvhodnější vytápění zvolit do koupelny. Na výběr je velké množství. Můžete se dát na podlahové topení ať už vyhřívané vodou nebo elektrické. Nebo můžete zvolit vytápění pomocí žebříku, který se zapojí jen do zásuvky. Nebo můžete zvolit koupelnu úplně bez výtápění. Ovšem to bych rozhodně nedoporučovala. Když máte v koupelně okno, můžete přebytečnou vlhkost vyvětrat, ale v zimním období vám to nepomůže.

topný žebřík

Když se sprchujete nebo si napustíte horkou vanu, do ovzduší se dostávají kapičky vody ve formě máry. Tyto kapky ulpívají na stěnách, kde kondenzují na kapalnou vodu. Ta se usazuje na všech místech koupelny a může dojít při špatném odvětrání k vytvoření hniloby. Což by bolo v nové koupelně rozhodně škoda. I proto se do koupelny montují ventilátory na odsávání páry. Vhodným topení můžete plesnivění zabránit. Můžete zvolit podlahové, které bude po koupeli velice příjemné. Díky podlahovému topení se v místnosti daleko míň práší. Zajistíte tak teplo, které bude stoupat od země až ke stropu a dostane se i do zdi. Nebo můžete zvolit topné žebříky. To je praktické v tom, že se na něj dají dát mokré věci na doschnutí.

podlahové topení

Můžete ho jednoduše regulovat. Většinou máte na výběr mezi několika stupni ovládání. Stačí, když ho zapojíte do zásuvky a během chvilky je krásně teplé. V dnešní době si můžete vybrat z několik variant, které jsou moderní a elegantní. Krásné černé hranaté nebo klasické bílé s kulatými díly. Můžete mít různě dlouhé od pár dílů po vícedílné. Záleží jen na vašem prostoru. Vybírejte dobře, ať se vám za nějaký čas nestane, že se vám v koupelně objeví plíseň. Topení musí mít takový výkon, aby zvládlo vytopit celou koupelnu. Jen tak zajistíte suché zdi.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru