Květiny a bylinky zútulní interiér kuchyně

Nevěříte? Zkuste vymyslet místo, kam byste květinu v ozdobném květináčku mohli ve vaší kuchyni položit. I když to nemusí být přímo kvetoucí kytka, zajímavě vypadají i – někdo by řekl – obyčejné kaktusy. Je to něco úplně jiného a dokážou svými tvary vytvořit pěkný design. Hlavně je opatřete, jako všechny ať kvetoucí či stálezelené kytky pěkným stylovým obalem na květináč tak, aby ladil s ostatními doplňky v kuchyni. Anebo právě naopak – může být i velmi nápadný, aby právě na živý doplněk upozornil. Jen je pak třeba dávat pozor na zalévání.

kaktusy na parapetu v kuchyni

Obaly na květináče jsou sice krásné a barevné anebo mohou být keramické, z plastu, dřevěné, plechové, ba pro milovníky ekologie i papírové, ale není v nich vidět, kolik vody květina absorbovala. A snadno se tak může stát, že ji tak zvaně přelijete. Zalévejte proto opatrně. Zde se vyplácí heslo – méně někdy znamená více.
Zdá se vám vaše kuchyň fádní a bez života, ačkoliv máte nejmodernější elektrické spotřebiče a výdobytky poslední doby? Vše řádně uklizeno, kuchyň svítí čistotou, až vypadá jaksi sterilně? Pak je nejvyšší čas ji oživit zelení. Zelená barva je úžasná pro odpočinutí duše i očí, protože uvolňuje a uklidňuje a to, my ženy, někdy i při vaření potřebujeme. Znáte ten pocit, kdy nestíháte, přiběhnete domů, děti už mezi dveřmi halasí, že mají hlad a vy nevíte kam dřív skočit?

zelené bylinky v kuchyni

Pořiďte si truhlíky se zelenými bylinkami. Zabijete ne dvě mouchy, ale rovnou tři mouchy jednou ranou. Jak jsme řekli, zelená uklidňuje, budete mít vždy čerstvé vitamíny po ruce a krásně oživíte interiér vašeho království, kde trávíte spoustu času při přípravě pochutin pro vaše miláčky. Z bylinek jsou nejoblíbenější petrželka a pažitka, které nasypete nejen do polévky, ale můžete jimi ozdobit i hlavní jídlo, jenž dostane šmrnc. Dále můžete mít stále v zásobě tymiánek, mátu, bazalku, prostě co máte rády.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru