Optické zvětšení prostoru

Jak zvětšit optické malé stinné prostory, tak aby na prví pohled nevypadali tak úzké a tmavé. Dáme vám pár rad jak na to.
Rozhodně nevolte žádné tmavé barvy do těchto prostorů. Tím byste zajistili jen větší tmu a prostoru by to vůbec neprospělo. První pomocí je vymalování prostorů na světlé barvy. Buď čistě bílou nebo jemné béžovou, či jemně žlutou. Nepouštěla bych se do žádných velkých experimentů. Bílá barva vám zajistí nejvíce světla. Je to barva čistoty a jemnosti. Stěny se tak zdají opticky větší, než když stěny vymalujeme výraznými tmavými barvy.

bytové domy

Druhou radou je prostor nezahlcovat velkým počtem věcí. Čím více věcí a nábytku do malého prostoru naskládáte, tím to bude horší. Myslete na pořekadlo.  V jednoduchosti je krása. Malý prostor zahlcený věcmi není nic dobrého. Za chvíli vám to přeroste přes hlavu a pohyblivost je taky obtížná.
Poslední radou jak zvětšit prostor je dát na stěnu zrcadlo. To vám zajistí rozvedení světla do místnosti. Můžete si nechat udělat velké po celé délce například malé chodbičky, obývacího pokoje a dalších. Jestli nechcete pořizovat jeden velký kůs kvůli nosnosti a upevnění na stěnu, můžeme vám doporučit několik menších poskládaných vedle sebe. Zajistíte tím krásný design a budete mít pěkné místo, kde se můžete podívat, jak vypadáte, když budete chtít vyrazit ven.

zrcadlo

Samozřejmě údržba vám nějakou dobu zabere, aby bylo zrcadlo čisté a vyleštěné. Ale stojí to za to. Krásně vám to opticky zvětší prostor, díky házejícím odrazům. Prosvětlí díky dennímu světlu. Rozhodně nevolte zrcadlové fólie, které se nalepují na různé povrchy. Tyto fólie nikdy nedocílí jasného a pěkného obrazu. Budete se dívat na rozmazanou siluetu někoho, kdo stojí před zrcadlovou folií. Rozhodně to nemá takový dobrý dojem jako kvalitní zrcadlo. Spousta lidí vám ho udělá na míru i s orámováním, které vám bude vyhovovat.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru