Nač si dát pozor při zařizování ložnice

Jste alergici? Pak víte, že nebudete spát v polštářích s prachovým peřím, i když usínání na „pravém“ polštáři je úžasné. Hlava se pozvolna boří do peří a vy se propadáte do říše snů. Komu dělá jedno dobře, druhému vyvolává již čtení těchto řádků nevolnost. Peří bývá jedním z hlavních alergenů. Pak se nedá nic dělat a volíte proto proti alergenní přikrývky a polštáře. V případě, že jste alergičtí na prach, vyhněte se i nákupu a instalaci koberců a bohatých nařasených závěsů do ložnice.

rozkvetlý kaktus v květináči

Bohužel se budete muset obejít i bez záclon. Aby vás ale při usínání nerušila pouliční světla, která vrhají světelné odlesky právě do vaší ložnice, dobrou volbou namísto látkových závěsů budou žaluzie. Sice se na nich také drží prach, ale jejich údržba je snadnější. Nemusíte je sundávat, prát a znovu věšet jako záclony. Šetříte vody, prášek a práci. A to vám zase vyváží starost se žaluziemi, které budete jen pravidelně vysávat a zbavovat je tak nežádoucího prachu. Anebo pro vás máme skvělý tip. Sice pořizovací náklady jsou vyšší, ale výhled do budoucnosti bez prachových částic, které už nebudou provázet vaše okenní tabule, je lákavý. Vyměňte okna za nová se zabudovanými žaluziemi.

bohaté závěsy v ložnici

Koberce také nebudou žádané, protože se v nich drží roztoči a všelijaká nežádoucí havěť, která právě způsobuje alergie. Vhodná je klasická podlaha, která se dobře setře vlhkým hadrem. Anebo vpusťte do ložnice v době vaší nepřítomnosti věrného sluhu, který získává na oblibě, a to robotický vysavač. Naplánujete si jeho spuštění, když jste v zaměstnání. On mezi tím vyluxuje a po své práci opět zaparkuje ve svém pelíšku.
Máte rádi květiny? Pak ano, ale do ložnice se nedoporučují kvetoucí kytky, a to právě proto, že jejich vůně může také způsobovat nepříjemné pocity. Stejně tak nepatří mezi žádoucí kaktusy. Říká se o nich, že jejich pichlavé trny narušují spánek. Volte proto jednoduché stálezelené pokojovky, které lze snadno osprchovat a zbavit prachu. Navíc některé druhy fungují i automatická jako čistička vzduchu!

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru