Efektivní a rychlé ostření

V kuchyni snad není nic horšího než tupý nůž. Je velmi snadné sáhnout do přihrádky pro brousek, ale pozor i zde může vaše snaha a úsilí skončit neúspěchem. Ne vždy se totiž shledáte s kvalitním produktem, který umí skutečně hranu nože pěkně nabrousit a nepoškodit plochu nože. Je pravdou, že ideální jsou ocílky, ale zase ne každý je řezník, aby s ní uměl zacházet nebo zkrátka ani zde neví, jak k broušení přistoupit. Bohužel ani zde není jistota, že se bude jednat o kvalitní nástroj na broušení. Co s tím? Je vůbec nějaká rychlá jiná pomoc? Tak rozhodně nemusíte zoufat a skutečně efektivní a rychlé broušení si můžete zajistit i vy doma nebo pozor klidně i do své dílničky na hoblíky nebo dláta.

brusný kámen

Staňte se profesionály v broušení nástrojů

Určitě se vám vyplatí investovat do kvalitních produktů. V tomto případě stojí za zmínku brusné kameny Norton, které vás rozhodně nenechají otálet ve vaší práci. Jsou ideálním nástrojem pro rychlé ostření a zároveň i pro jemné povrchové úpravy. Jedná se o kombinované brusné kameny pro mokré broušení, které zvládne obsluhovat každý. Není zapotřebí vynaložit žádný velký tlak na předmět, který budete ostřit. Je možnost si vybrat i různé zrnitosti a dokonce není problém si s nimi opravit i poškozené plochy. Vzhledem k tomu, že se jedná o kombinované brusné kameny na nože, tak závěrem své práce nože můžete pěkně vyleštit. Nemusíte se obávat toho, že byste se spletli v tom, jakou stranu máte použít jako první, protože brusné kameny jsou barevně rozlišeny.

brusný kámen norton

Možnost volby

Brusných kamenů je v nabídce několik a vůbec se nic nestane, když si pořídíte odlišnou zrnitost, která vám poslouží k různému broušení. Například zrnitost 240 je určená pro opravu silně poškozených nástrojů a nemusí to být jen kuchyňské nože. Zrnitost 1 000 je ideální pro počáteční řez a konečnou úpravu zajistí leštění. Kameny jsou vyrobeny z umělého korundu a je nutné je nejdříve před prací namočit. Díky takovému spojení se vytvoří rychle působící kaše, která zajistí efektivní ostrost. S brusnými kameny budete mít vždy ostré nože a nářadí po ruce.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru