Zařizujeme dětský pokojíček

V prvé řadě základem vybavení dětského pokoje je kvalitní postel. Vaše děťátko už vyrostlo z postýlky a rozmýšlíte, jakou postel nyní zvolit do dětského pokoje a to tak, aby ladila s nábytkem, který také zrovna teď vybíráte? Určitě nic nezkazíte postelí z přírodního matriálu bez chemických nátěrů a laků. Hledejte nábytek pro děti, který je bezpečný. Volte české výrobce, dají se najít a zaručují kvalitu zpracování. Hledejte takové výrobce, kteří mají za sebou pár let uznalé práce a před sebou dobré recenze. Vaše dítě a jeho zádíčka si to zaslouží.

vybavení nábytkem dětského pokojíčku

Dobrou volbou je postel z masivu. Je vlastně neutrální a bude se hodit jak k dalšímu dovybavení masivem, tak i k barevnému nábytku. Přiznejme si ale, že dětský pokoj by měl být veselý a vzbuzovat radost a úsměv. Měl by hýřit barvami. Proto pro menší děti vybírejte i barevné skříňky a barevné doplňky. Postýlka z masivu bude mezi nimi kralovat a spolu s barvičkami se dobře snesou.
I když máte plovoucí podlahu anebo položený korek, pro malé děti, které lezou po podlaze, je vhodné natáhnout kusový koberec, byť jen na střed místnosti. A zase máte nepřeberné množství z druhů, tvarů, motivů. Praktické pro údržbu budou hladké s nízkým vlasem. Koberce s kočičkami, pejsky, pohádkovými motivy, autíčky, pohádkovými městy anebo pro starší děti s motivem křižovatek, „skákacích panáků“, hrou Člověče, nezlob se. Děti na lezení a pobíhání potřebují teplo, studená podlaha nevytváří příjemné prostředí a studí. S kobercem nebo podložkou na hraní vypadá pokojíček útulnější a pro děti je pohodlnější a co je důležité, dítě po něm nemůže uklouznout jako na podlaze.

dítě si hraje na koberci

Doplňte pokojík barevnými skříňkami, košem na hračky, zútulněte obrázky na stěnách. Pořiďte hezký dětský lustr a k postýlce lampičku, u které můžete korigovat míru světla. V každém pokoji by neměla chybět skříň a police. Pokojík pro batole zařizujte skromně, protože rychle vyroste a najednou budete měnit nábytek – pro změnu – pro školáka.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru