Sklo obytnému prostoru velmi sluší

Kvalitní sklo, které je určené jako stavební prvek, tak je zcela bezpečný materiál, který dokáže sloužit dlouhodobě a skutečně spolehlivě v interiéru. Může jednoduše rozdělovat, ale rovněž i spojovat prostory a tak být trvalým zdrojem denního světla. Je to vskutku jedinečný materiál, který dokáže odolávat žáru, mrazu a dokonce mu nevadí speciální úpravy. Pro alergiky je pak nejčastější zdrojem bezpečného materiálu, který nezadržuje alergenní dráždící složky. Navíc se mu dá přičíst ještě jedna skvělá vlastnost a to, že dokáže velmi účinně tlumit hluk, což málokdo ví.

čisté luxfery

Luxfery

V podstatě se jedná o stavební prvek, který se do módy dostal v rozmezí 70 – 80. letech. Je pravdou, že zájem o něj celkem upadl, ale je třeba říci, že zcela neprávem. Jedná se o velmi zajímavý materiál, který nalezne uplatnění i v současné době. Je masivní, průsvitný, avšak neprůhledný. Kdybychom mohli přiblížit jeho význam, tak se v podstatě skládá ze dvou slov. Světlo – lux a vést – ferre. A to je přesné vystižení. A jak se zdá, tak se opětovně vrací do interiérů a musí se nechat, že je v současné době větší výběr vzorů, dekorů a odstínů. Navíc je velkým plusem i jednoduchá montáž, se kterou si poradí každý šikovný kutil. Přijdou skutečně vhod například na chodbách, v kuchyni či dalších místech, kde je třeba prostory dostatečně prosvětlit.

prosklené dveře

Tenké příčky ze skla

Tvrzení a kalení skla je součástí moderní technologie a sklu dodává jistou pevnost a trvanlivost. Není třeba se poté obávat nějakého nárazu nebo úderu, samozřejmě pokud nebude cíleně zaměřený. Díky tomu jsou v interiéru funkční celoskleněné stavební prvky, jako jsou dveře, posuvné či pevné stěny, stavební příčky, ale nechybí možnost si pořídit skleněné schody a zábradlí. Možností je skutečně mnoho, avšak jedno je jisté. Tyto skleněné prvky jsou velkým přínosem do interiéru, protože mají praktické využití.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru