Jsou nutné zásadní opravy ve vaší domácnosti?

Nastal den, kdy jste se rozhodli k zásadnímu kroku, a to k celkové rekonstrukci vašeho stávajícího bytu. Možná váháte, zda si veškeré opravy neudělat sami ve své vlastní režii? Pak pomněte také na to, že za práci kvalitního řemeslníka sice budete muset sáhnout hlouběji do své peněženky, ale svou činnost pravděpodobně odvede v zaručené kvalitě a co je hlavní při rekonstrukci – ve zkráceném čase, než byste tu samou lopotu provedli vy. Určitě vás nepodceňujeme, ale domácnost, kde muž zná a svede v zaručené kvalitě práce instalatéra, obkladače, zedníka, elektrikáře, stavebního dozoru, jsou spíše hvězdou na nebi, než holou skutečností.

uspořené peníze na rekonstrukci

A manželka, která „vlastní“ takový poklad možná stejně upřednostní stavební firmu, protože už za léta manželství ví, že manžel je sice šikovný, ale jestliže se ponoří do práce na jejich bytečku, pak s ním po celou dobu nebude kloudná řeč. Nehledě na stres, starosti se sháněním materiálů a nedej bože, když se něco nepovede! Pak ty následné opravy, hněv a zlost zažívat zaručeně nechce.
Zvažte proto, zda se skutečně chcete ponořit do tajů řemeslného úsilí anebo si zjednáte profesionála či snad na větší práce i stavební firmu. Vy sami sice svou dřinou dokážete ušetřit nemalý peníz, ale stojí to za ty nervy? Nehledě na to, že ani nemůžete znát poslední moderní vychytávky anebo k nim ani nebudete mít přístup, co se týká nářadí, které budete potřebovat.

muž spravuje vodovodní baterii

Pravdou je i to, že se kvalitní odborník v dnešní době neshání zrovna dobře. Ti zaručení dobří jsou zadaní měsíce dopředu. Jak poznáte kvalitu? Dejte na doporučení známých a vyptejte se je, jak byli spokojeni s obkladačem, se zedníkem, s instalatérem. Zda jim také poradili a byli tvořiví a spolehliví. Navštivte známé a podívejte se na jejich novou koupelnu, kuchyni, obhlédněte příčky, štukování, malbu. Kontaktujte řemeslníka, na kterého máte dobré reference. Ten, který nemá co skrývat a za svou činností si stojí, reaguje na telefonní hovory, na emaily. I to bývá znamením spolehlivosti.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru