Balkonová zahrada

Co se pěstovat na balkoně, když nemáte možnost pěstování na zahradě. Budete se divit, co vše si můžete zasadit a budete sklízet sladké plody. Každý si řekne, že balkonové pěstování zeleniny a ovoce není dobré, že úroda nebude velká. To je ovšem omyl. Tito lidé se velmi mílí. I na balkoně se dá vypěstovat velká úroda, jen je potřeba se o ní pravidelně starat. Na balkoně nemáme záhony, ale můžeme si je uměle vytvořit. Zajistíme je velkými květináči, které nám budou sloužit jako dostatek půdy pro pěstovanou zeleninu a ovoce. Velikost musíme volit takovou, aby pěstované rostliny měli dostatek půdy a prostoru a stůj růst.

balkon

Když budou květináče malé, kořeny nebudou mít dostatek prostoru a jejich růst se zastaví. Na balkoně je taková výhoda, že můžete využít i závěsných balkonových květináčů. Závěsné květináče nejsou příliš velké, ale vystačí vám například na pěstování vlastních domácích jahod. Ať už si zvolíte jahody klasické nebo převislý druh jahod. Dále se do závěsných květináčů hodí bylinková zahrádka, kdy můžete sesadit více druhů bylinek do jednoho podlouhlého květináče. Nazývají se také truhlíky a koupíte je v každém zahradnictví. To bychom měli osázenou vrchní část balkonu a teď si řekneme, co si můžeme dát do větších květináčů.

rajčata

Nemusíte se bát, rostlinám se bude na balkoně dařit. Když je uzavřený a není vystavený povětrnostním podmínkám, nemají rostliny problém. Samozřejmě rostliny potřebují sluníčko. Můžete si vysadit rajčata, papriky, kanadskou borůvku, která vám přežije několik let stejně tak maliny. Rajčata mají spoustu odrůd a druhů. Prodávají se i balkonové druhy, které tvoří malé keříky, které produkují cherry rajčátka. Jsou chutná a produkce je dostačující. Papriky se nemusíte bát vysázet klasické červené kapie. Jejich vzrůst není velký a květináče jim nevadí. Stačí, když se o ně budete starat a dodáte jim dostatek živin přihnojováním. Osázejte si svůj balkon a vytvořte si zahradu i na balkoně.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru