Máte negativní zkušenosti s řemeslníky?

Máte negativní zkušenosti se spolehlivostí řemeslníků a s jejich nepořádnou prací? Tak jste se rozhodli, že dané práce uděláte prostě sami a nebudete už shánět to, co se sehnat dnes někdy už ani nedá – kvalitní práci. Anebo dá, ale na takového zkušeného profesionála si budete muset počkat nejméně půl roku až rok, protože jsou nasmlouvaní jak samotnými klienty, tak i firmami. Obzvláště firmy si zkušených profíků cení a drží si je, protože lidé si raději objednají práce firmy, která jim zajistí všechny řemeslné práce. Rekonstruujete koupelnu? Pak budou zapotřebí – zedník, obkladač, instalatér, elektrikář a než vy byste takto posháněli všechny profese, uteče vám rok jako voda. Ale když oslovíte firmu, máte po starostech. Ale opět musíte čekat. A protože se vám čekání zajídá, odhodlali jste se k dlouho odkládané rekonstrukci sami.

muž plánuje a měří potřebný materiál

Nemáte-li žádné profesní zkušenosti, pak vám tedy nechybí odvaha. V každém případě si určitě přečtěte a nastudujte spoustu pojednání o opravě, ke které se chystáte, abyste předešli začátečnickým chybám. Ale když jste šikovní, jděte do toho! Z výsledku vaší práce se budete kochat, kdykoliv půjdete okolo nově vyštukované stěny, opravených parapetů či dokonce nově zrekonstruované koupelny.

elektrické pracovní nářadí

Není od věci se i vyptat zkušenějších a není to žádná ostuda, naopak. Více hlav – víc rozumu a třeba vám kolega z práce navrhne jiné vhodnější řešení nebo nový materiál, o kterém jste netušili, že vůbec existuje a více vám pomůže ve vaší práci, např. rychleji schne, lépe „drží“ atp. Výrobci chrlí každým rokem novinky, které vám mohou pomoci ve vašich opravách a je normální, že moderní nové materiály a technologie neznáte. Někdy je neznají ani samotní řemeslníci. Bývá občas těžké orientovat se ve složení nových materiálů a vůbec se o nich dozvědět.
Jste-li duší kutil, není, čeho se obávat a s potřebným nářadím se můžete pustit po pečlivém rozvážení a rozplánování harmonogramu a s chutí do práce.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru