Nenechte děti sedět jen u počítače – naučte je vyšívat

Přestože má vyšívání nejen u nás dlouholetou tradici, pro dnešní děti jde o prakticky neznámou činnost. Jelikož se blíží chladnější období roku, kdy venkovní aktivity dětí budou poněkud omezeny, většina z nich bude trávit ještě více času před obrazovkou počítače. Co kdybyste je zkusili protentokrát zabavit jinak? Díky speciálním vyšívacím sadám se vaše ratolesti naučí novou činnost, zlepší si jemnou motoriku a na chvíli se vytrhnou z virtuálního světa. A možná se vyšívání stane i jejich koníčkem a časem zvládnou tvořit i výšivky, jaké známe o d našich babiček.

vyšívací sada

Vyšijte si s dětmi něco hezkého

Vyšívací sady jsou k dispozici v různých variantách. Pokud začínáte vyšívat s malým dítětem, měli byste zvolit vyšívací sadu pro nejmenší – Moje první vyšívání. Tyto sady jsou uzpůsobeny tomu, aby je zvládly i předškolní děti, které ještě nemají zcela rozvinutou jemnou motoriku. Pro starší děti jsou k dispozici zase jiné typy vyšívacích sad, s jemnější mřížkou a tenčími přízemi, které je dokážou skvěle zklidnit a rozvíjet jejich trpělivost. S pomocí těchto sad je možné vytvořit hezké obrázky, které lze zarámovat a získat tak skvělý dekorační předmět nebo dárek. Získáte tak vlastně dva dárky v jednom. Vyšívací sadou obdarujete svou ratolest, která pak výslednou výšivkou získá například dárek pro babičku.

padáková šňůra

Tvoření z padákové šňůry

Pokud vaše dítě nemá dostatek trpělivosti na vyšívání, zkuste jej zabavit něčím jednodušším – velmi oblíbené je v posledních letech například tvoření z padákové šňůry. Padáková šňůra je pevné polypropylenové lanko tvořené 7 prameny, díky nimž si zachovává svůj tvar. Je vhodná na pletení různých náramků, náhrdelníků, pásků, klíčenek a dalších módních doplňků. Pokročilejší si z něj mohou zkusit udrhat například kabelku. Padáková šňůra je k dostání v různých barevných provedeních, díky čemuž z ní vznikají opravdu výjimečné módní doplňky.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru