Buďte profesionálové v dokonalém čištění povrchů

Nejspíš každý zná velký úklid, který se většinou provádí před nějakým významným výročím. V tuto chvíli se soustředíte na detaily, které při běžném provozu přece jenom tak trochu zanedbáváte. Může se jednat i o šperky, staré příbory, dokonce se dají zachránit i velmi znečištěné brýle a mnohé další. Dokonce u toho nemusíte strávit ani hodiny svého času. A nejspíš vás bude zajímat, jak toho docílíte. Ono to není složité, stačí se totiž zaměřit na schopnost, kterou vám nabízí ultrazvuková čistička.

čistička ultrazvuková

Proč zrovna ultrazvukové čištění?

Jedná se o velmi šetrné čištění, které je ovšem účinné, rychlé a skutečně efektivní. Snadno se tak zbavíte nejen nečistoty, ale dokonce i mastnoty. Navíc je tento způsob vhodný pro téměř každý produkt nebo materiál, který může být ponořený do vody. Jeho působení je na základě kavitace, kdy se v kapalině vytváří neskutečné množství mikroskopických bublinek. I když jsou tak malinké, tak mají velkou sílu a dokáží zatočit s každou nečistotou. Přesto jsou dokonale šetrné k povrchům, tudíž čištěné věci rozhodně nepoškodí.

Rozdělení ultrazvukových čističek podle působení

  • Pokud má nastavenou nízkou frekvenci, tak se hodí na předměty, které jsou skutečně velmi znečištěné.
  • Vyšší frekvence si již poradí s běžnou optikou, ale pomůže vám dokonale vyčistit příbory a dokonce vyleštit mince. Také není problém se zaměřit na hračky, příkladem mohou být drobné kostičky lega.
  • Nejvyšší frekvence je spíše vhodná na velmi jemnou optiku, ale její sílu oceníte právě u šperků nebo věcí, kde jsou různé dutinky, spáry a podobně.

Také je dobré si před nákupem rozmyslet jak vekou ultrazvukovou čističku byste potřebovali. Na běžné čištění drobných věcí postačí menší modely, ale na druhou stranu, pokud bude mít ultrazvuková čistička větší objem, tak se dají vyčistit předměty s většími rozměry nebo si hravě poradí i s více předměty najednou.

ultrazvuková čistička

Z domácnosti do provozoven

Ultrazvuková čistička není samozřejmě určena pouze pro domácí účely, ale rovněž své upotřebení nalezne v různých laboratořích, zdravotnictví, v obchodech s optikou, v průmyslových zónách, automobilovém průmyslu a na mnohých dalších místech. Každopádně čištění ultrazvukem probíhá v tichém režimu a se skutečně nízkou spotřebou elektrické energie, vždy se ocení jeho důkladné vyčištění každého prostoru, kam je nemožné se běžně dostat.
Pro provozovny jsou rovněž ideální celkové čistící sestavy, případně digitální ultrazvukové průmyslové čistící linky. Mohou být poloautomatické nebo plně automatické, záleží jen na samotném výběru. Stejně tak se dodávají sestavy na míru, které budou provozovateli nejvíce vyhovovat. Rozhodně se zde ocení dokonalá finální čistota a rychlost, kterou jsou předměty nebo komponenty vyčištěny. A také je důležitý roztok, bez kterého byste se v žádném případě neobešli.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru