Výhody ložnice v podkroví

Výběr oblíbeného stylu a využití tvaru střechy pro vytvoření zajímavé ložnice, staví podkroví do popředí zájmu. Jako nejdůležitější se pro pohodlné užívání jeví vhodně zvolená tepelná izolace. Ta je nutná proto, aby v létě v takovém prostoru nebylo příliš horko a v zimě zase naopak prostor dokázal udržet teplo.

Věnujte pozornost velikosti prostoru

Neměli byste v podkroví při zařizování podcenit měření prostoru, doporučuje se provést ho hned několikrát. Ne vše závisí pouze na šířce a délce, ale především na výšce, která sleduje přirozený sklon střechy.
Vše také závisí na půdorysu podkroví, v případě jednoho pokoje můžete použít nejvyšší část k uspořádání postele a skříní, zatímco v případě, že jde o větší prostor, určitě přijde vhod mít po ruce vedle ložnice koupelnu a záchod.

ložnice v podkroví

Vybírejte nábytek pečlivě

Pokud jde o prostor, který není příliš velký a v každém případě má velmi nízké body, je důležité pečlivě vybírat nábytek. Nejprve přemýšlejte o posteli, která je skutečným středobodem místnosti. Je důležité, aby měla nízké čelo postele, což umožňuje více možností k výběru místa.
Z praktického hlediska se doporučuje umístit postel ke stěně, ale je to samozřejmě věc vkusu a lze ji umístit i doprostřed místnosti. V případě, že je potřeba šetřit místem, tak noční stolky mohou nahradit police, pokud to prostor umožňuje.
A konečně, pokud jde o šatní skříně, nejschůdnějším řešením je vyhotovení nábytku na míru. Tak se nejlépe využije prostor, který je k dispozici. Navíc si skříně můžete nechat vyhotovit podle potřeb a členění skříní udělat tím nejoptimálnějším způsobem. Skříně na míru jsou výhodnější i pro úklid prostoru, protože nevznikají vedle nich žádná těžce přístupná místa.

Barvy mohou prostor změnit

V menším nebo méně jasném prostředí je nezbytné využívat intenzitu barev. Světlé a pastelové barvy mohou přispět k tomu, aby místnost byla světlejší a vypadala prostorněji.

ložnice s pracovnou v podkroví

Pozornost věnovaná osvětlení

Světlo je důležitým aspektem v podkrovních prostorách. Ne vždy okna a světlíky přivedou do ložnice dostatek světla. Jednou z možností je použít pro prosvětlení zrcadla a odraz světla a potom je nutné dobře místnost osvítit umělým světlem.

Malá koupelna u ložnice

Pokud zatím jen plánujete využití podkroví, zvažte přidání malé koupelny se záchodem. Ta vám může velice zpříjemnit využívání nové ložnice. Kromě toho, že nebudete muset chodit třeba v noci ze schodů, oceníte tuto vymoženost i v době nemoci anebo prostě už jen kvůli soukromí, pokud je v domácnosti více členů.

Jiné využití podkroví

Pokud už ložnici máte a jen si pohráváte s myšlenkou na půdní vestavbu, můžete prostor využít pro vybudování ložnice pro hosty. V takovém případě si zde můžete například zřídit také pracovnu, kterou v dnešní době, kdy je trendem práce z domova, určitě oceníte. Pro klid a soustředění se je to ideální možnost. Navíc pro zařízení ložnice pro hosty stačí rozkládací pohovka, což je velká úspora místa, které lze použít pro pracovní kout.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru