Výhody ložnice v podkroví

Výběr oblíbeného stylu a využití tvaru střechy pro vytvoření zajímavé ložnice, staví podkroví do popředí zájmu. Jako nejdůležitější se pro pohodlné užívání jeví vhodně zvolená tepelná izolace. Ta je nutná proto, aby v létě v takovém prostoru nebylo příliš horko a v zimě zase naopak prostor dokázal udržet teplo.

Věnujte pozornost velikosti prostoru

Neměli byste v podkroví při zařizování podcenit měření prostoru, doporučuje se provést ho hned několikrát. Ne vše závisí pouze na šířce a délce, ale především na výšce, která sleduje přirozený sklon střechy.
Vše také závisí na půdorysu podkroví, v případě jednoho pokoje můžete použít nejvyšší část k uspořádání postele a skříní, zatímco v případě, že jde o větší prostor, určitě přijde vhod mít po ruce vedle ložnice koupelnu a záchod.

ložnice v podkroví

Vybírejte nábytek pečlivě

Pokud jde o prostor, který není příliš velký a v každém případě má velmi nízké body, je důležité pečlivě vybírat nábytek. Nejprve přemýšlejte o posteli, která je skutečným středobodem místnosti. Je důležité, aby měla nízké čelo postele, což umožňuje více možností k výběru místa.
Z praktického hlediska se doporučuje umístit postel ke stěně, ale je to samozřejmě věc vkusu a lze ji umístit i doprostřed místnosti. V případě, že je potřeba šetřit místem, tak noční stolky mohou nahradit police, pokud to prostor umožňuje.
A konečně, pokud jde o šatní skříně, nejschůdnějším řešením je vyhotovení nábytku na míru. Tak se nejlépe využije prostor, který je k dispozici. Navíc si skříně můžete nechat vyhotovit podle potřeb a členění skříní udělat tím nejoptimálnějším způsobem. Skříně na míru jsou výhodnější i pro úklid prostoru, protože nevznikají vedle nich žádná těžce přístupná místa.

Barvy mohou prostor změnit

V menším nebo méně jasném prostředí je nezbytné využívat intenzitu barev. Světlé a pastelové barvy mohou přispět k tomu, aby místnost byla světlejší a vypadala prostorněji.

ložnice s pracovnou v podkroví

Pozornost věnovaná osvětlení

Světlo je důležitým aspektem v podkrovních prostorách. Ne vždy okna a světlíky přivedou do ložnice dostatek světla. Jednou z možností je použít pro prosvětlení zrcadla a odraz světla a potom je nutné dobře místnost osvítit umělým světlem.

Malá koupelna u ložnice

Pokud zatím jen plánujete využití podkroví, zvažte přidání malé koupelny se záchodem. Ta vám může velice zpříjemnit využívání nové ložnice. Kromě toho, že nebudete muset chodit třeba v noci ze schodů, oceníte tuto vymoženost i v době nemoci anebo prostě už jen kvůli soukromí, pokud je v domácnosti více členů.

Jiné využití podkroví

Pokud už ložnici máte a jen si pohráváte s myšlenkou na půdní vestavbu, můžete prostor využít pro vybudování ložnice pro hosty. V takovém případě si zde můžete například zřídit také pracovnu, kterou v dnešní době, kdy je trendem práce z domova, určitě oceníte. Pro klid a soustředění se je to ideální možnost. Navíc pro zařízení ložnice pro hosty stačí rozkládací pohovka, což je velká úspora místa, které lze použít pro pracovní kout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru