Koberec nebo plovoučka?

Omrzela se vám krytina vašeho obývacího pokoje? Nastěhovali jste se před desítkami let do panelákového bytu, kde jiná volba než položit koberec na „dech beroucí“ lino nebyla? Ale léty zjišťujete, že nové nákupy koberců nemají konce. Už jen z toho důvodu, že děti občas něco vylijí, polijí, tu zapadne čokoláda, tu rozlijí kakao, ač moc dobře vědí, že v obýváku se nepapá. Dnešní moderní čističe dokážou zázraky a když ne ony, pak jsou tu úklidové služby, které disponují super čistícími prostředky a elektrotechnickými vymoženostmi. Paní na dispečinku už vás pozná podle telefonního čísla? Pak je nejvyšší čas jednat a pryč s koberci po celé ploše!

nábytek stojící na plovoucí podlaze

Rozmyslete si, jakou podlahu byste si přáli. Jasné je to, že lino musí pryč. Ne vždy bývá dobrým podkladem pro další vrstvu. Je důležité zjistit výšku plovoucí podlahy a podle toho ji vybírat. Odborníci doporučují plovoučku s nosnou vrstvou HDF desky, která je velmi tvrdá, a to minimálně osm centimetrů silné. Jen taková odolá různým poškozením a bývá velmi stabilní. Máte zvoleno? Pak se můžete rozhodovat dál, a to jaký druh si zvolíte.
V dnešní době je nabídka skutečně veliká. Vybírat můžete z laminátové, přírodní dřevěné nebo korkové. Pro milovníky exotiky doporučujeme vybírat z bambusové anebo trendy nadčasovou PVC vinylovou podlahu. Každá má jiné vlastnosti a každá z nich je originál. Jedno ovšem splňují všechny, a to, že díky jim dáte vale roztočům. Jsou proto vhodné obzvláště pro alergiky. Snadno se udržují, což uvítají hlavně ženy. A dětem také uděláte radost jízdními vlastnostmi podlahy. Budou se po ní prohánět na odstrkovadle jedna radost!

vázaný červený koberec

Koberec nebo plovoučka? Koberec působí útulným dojmem, je teplý pod chodidly a leckdy, když zvolíte vyšší „vlas“, rozmazlí vaše nohy nato šup. Plovoučka značí moderní bydlení. Působí luxusně, čistě, svěže a zdůrazňuje prostor.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru