Co by nemělo chybět v obývacím pokoji

Místem, kde se celá rodina schází, bývá kuchyň, ale středem domácnosti, kde se skutečně setkáváme všichni hlavně kvečeru a kde je navíc nesmírné pohodlí, bývá obývací pokoj. Věnujme mu pozornost a snažme se, aby byl útulný a měl příjemné místečko pro každého člena rodiny. Má hlava rodiny v oblibě ušák a podnožku na nohy? Nevrťte hlavou a pořiďte mu ho. Malým dětem je jedno, kde budou na sedačce sedět, vezmou zavděk každou, po které se mohou bez obav prohánět.

vysoké křeslo v obývacím pokoji

Starším dětem nechte vybrat místo, které možná léty používání samo vykrystalizuje. Aby věděly, že mají své jisté místo, ušijte jim polštářek s motivem, který je potěší. Pokud nejste obdařena šicími zkušenostmi, nic proti ničemu. Dnes už můžete v obchodech s galanterií, ve velkoprodejnách s nábytkem a bytovým doplňky koupit polštáře a doplňky, na které si jen vzpomenete. Děti budou mít radost, že na ně myslíte a budou si jisté svým místem, kde na ně bude vždycky polštář nebo jejich oblíbený plyšák čekat.

pohovka sloužící jako gauč

V žádném obýváku by neměla chybět měkoučká teplá hřejivá deka a opět v barvách, které potěší dětské oko. Nemusí vše v obývacím pokoji vždy ladit a „zařezávat“. Důležitý je dobrý pocit, spokojený úsměv dětí a jejich radostné objetí. Sedací souprava by měla splňovat požadavky na pohodlné sezení, případně i ležení. Může být látková, kožená, s dřevěnými doplňky, ale hlavně dbejte na to, aby byla šetrná i na údržbu. Jestliže máte malé děti, určitě sedačku, i když jste si to nepřála, alespoň dočasně ukryjte pod přehoz, který když dojde úhony, nic se neděje. Svléknete ho a hodíte do pračky. Pokud děti umažou plyš nebo látku na křesle, máte o zábavu postaráno. K malým dětem do obýváku je vhodný koberec, a to za předpokladu, že nejsou alergické na prach. Dobrou volbou je i podlahové topení, ale přesto alespoň malý kobereček, kde si děti mohou hrát, by neměl chybět.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru