Brzkým vstáváním vstříc úspěchu

Také byste potřebovali ke splnění všech svých povinností alespoň třicet hodin denně? Věřte nebo ne, ale i kdyby jeden den na naší planetě trvat patřičnou dobu, stejně by to pro vás bylo málo. Délka dne se asi nebude prodlužovat dle naší libosti, je však možné z jednoho dne vytěžit maximum. Jak? Třeba tak, že ráno nebudete vyspávat, ale místo si přivstanete.

Spící žena
 
Zaručený recept na úspěch? Prý brzké vstávání. To jestli je to pravda, si musíte vyzkoušet sami, Jedno je ale jisté, čím dřív stanete, tím dříve tohoto za den můžete stihnout. A možná i kvůli pocitu, že zatímco ostatní vstávají, vy už máte řadu úkolů dávno za sebou. Brzké vstávání je doménou pro celou řadu slavných a vlivných osobností, tak třeba na tom něco bude. Přitom brzké vstávání není zapotřebí využít jen k pracovním záležitostem, klidně si běžte zaběhat, vezměte do rukou knížku nebo se zkrátka jenom dobře nasnídejte. Zkrátka udělejte něco, co váš den obohatí a vy se budete díky tomu cítit dobře. Je ale pravda, že toto pravidlo nemusí vyhovovat každému. Proč to ale alespoň nezkusit?
 
Samozřejmě není dobré vstávat na úkor kvalitního spánku. Člověk k životu spánek potřebuje a spánkové výkyvy či extrémy nemohou nikdy dlouhodobě fungovat. Pokud člověk nebude dostatečně odpočinutý, jeho výkonost a produktivita nikdy nebudou dosahovat uspokojivých výsledků. Přečtěte si několik tipů, které vám s brzkým vstáváním pomohou.
 
Ranní káva

  • Náš organismus je dlouhodobě zvyklý na určitý režim, není proto nejlepší mu způsobit hned první den šok v podobě vstáváním v 5 ráno, když do té doby jste vstávali v 8. Začínejte po malých krůčcích a ručičku budíku posunujte postupně.

 

  • Motivace, která vás ráno donutí vstát, je důležitější než si myslíte. Budík se dá snadno vypnout a spát dál, pokud si řeknete, že vám ni neuteče. Naplánujte si večer činnosti, které chcete další ráno splnit.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru