S firmou nebo bez ní

Otázkou je, na kolik se cítíte provést rekonstrukci svévolně. Pokud vám na to nezbývá čas nebo nemáte vůbec jasnou představu a jak co funguje, tak se bez pomoci firmy těžko obejdete. Pokud jste se rozhodli koupit nějakou nemovitost, která je skutečně starší a rekonstrukce vás nemine, tak je ještě lepší před koupí spočítat investici, která vás bude zajisté čekat. Pečlivě tak zvážit, zdali se vůbec vyplatí do renovování investovat. Je zkrátka dobré, než začnete, tak znát rozpočet. Ten zahrnuje nejen stavební materiál, chemii, vybavení, ale rovněž nesmíte zapomínat na svoz a likvidaci odpadu. A to se může prodražit. Nikdy totiž nevíte, co se objeví u staré nemovitosti pod povrchem. Cenu samozřejmě může ovlivnit DPH, práce firmy a mnohé další. Na druhou stranu, když se vše podaří, získali jste tak vysněný domov.

interiér – podlaha

Realizace přestavby

Většina lidí, kteří se již pustili do rekonstrukce objektu, se shodla na tom, že tajemství úspěchu tkví v tom, že si správně vybrali ty pravé řemeslníky. Možná se ptáte, kde ale vzít jistotu, že jste narazili na ty správné, kteří odvedou skutečně práci s odpovídající investicí. Pokud zrovna se nebude jednat o vaše známé, tak rovněž nemusíte být jak na trní, jak to jen všechno dopadne. Buďte v předstihu a o řemeslnících si něco zjistěte sami. Chtějte reference, případně práci, kterou již někde provedli. Také se můžete obrátit na své známé a to jsou nejlepší reference, které můžete získat. Mnohdy i doporučení na jistou stavební firmu. Ovšem ani v tomto případě nepodceňujte stavební dozor, který bude hlídat celou realizaci stavby.

podkroví na rekonstrukci

Dozor pohlídá výsledek

Nejde o to hlídat řemeslníky, jestli si vezmou odpovídající finanční částku za odvedenou práci. Jde také o to, jak se dodržují postupy při práci a jaký se použije materiál. A samozřejmě zda se řemeslníci drží jistého plánu a postupů. Poté i vy můžete klidně usínat, že jde vše podle plánu a podle stanovených norem. Zkrátka, že vaše rekonstrukce proběhne v naprostém pořádku a bezpečně.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru