Zlato nikdy nezklame


Zlato skutečně není žádný neznámý pojem, jelikož vždy patřilo mezi jednu z nejbezpečnějších investic. Má daleko starší svoji historii i jako samotné platidlo. V současné době se dá pořídit například v podobě zlatých slitků a mincí a je stále bezpečnou, stabilní a konzervativní formou investice. Toto investiční zlato je dobře dostupné a v podstatě jeho hodnota nijak výrazně nekolísá. Vlastnit alespoň jeden kousek tohoto pokladu se rozhodně vyplatí.

investiční zlato

Jedinečné a významné zlaté slitky

Pokud skutečně uvažujete o investičním zlatu, poté se zaměřte například na švýcarské zlaté slitky s hologramem, které jsou jedničkou v garanci ryzosti a samotném původu zlata. Vyrábí je rafinérie Argor-Heraeus. Hologram, který je ražený do zadní strany slitku, je nedělitelnou součástí zlaté cihličky. Nelze jej nijak odstranit a v podstatě přenést na jiný zlatý slitek. To již dává jistotu v tom, že kupujete kvalitní a ryzí zlato. Právě samotný hologram je patentově chráněná technologie, kterou nelze kopírovat. Pokud bychom na chvíli odbočili od investičního zlata tohoto původu, tak obdobným způsobem jsou například chráněny pasy nebo bankovky vyspělých západních států.

zlato

Speciální technologie

Giloše, které jsou provedené laserem speciální holografickou technikou, jsou označovány jako Kinebar®. Jedná se o chráněnou obchodní známku společnosti UBS. (Union Bank of Switzerland), představující aplikaci difrakčního bezpečnostního prvku, tzv. kinegramu. Název kinegram pochází z řeckého slova „pohyb“ [kínesís] a „psané“ [grámma]. Zajímavostí je, že gilošový obraz mění obrys i barvu, jakmile budete mírně pohybovat slitkem. Ve středu samotného grafického symbolu jsou zřetelná písmena A a H, která jsou nezaměnitelná. I když je toto investiční zlato zabezpečeno speciální a patentovanou technologií, tak rozhodně slitky s hologramem nejsou významně dražší, než slitky obyčejné. V Čechách a na Slovensku tyto slitky distribuuje Zlatovna.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru