Hubnutí krok za krokem

Ručička na váze se pomalu přehoupla k hodnotě, která je pro vás už nepřípustná? Jedním řešením je vyhodit váhu anebo se zaměřit na zdravější životní styl a zhubnout na váhu, ve které se budete sami sobě líbit. Hubnutí je však běh na dlouhou trať a jen málokdo si v počátku uvědomuje, na jak dlouhou cestu se chce vydat.
 
Lehké cvičení

Často jsou to právě ženy, které podléhají chvilkové euforii a mnohdy jediné účinné diety jsou pro ně ty, které jsou dlouhodobě neudržitelné. Ano, hladovět můžeme i několik dní, ovšem s rizikem, že dříve nebo později lednici stejně otevřeme a bohužel sníme vše, co nám přijde pod ruku. Jojo efekt na sebe nenechá dlouho čekat a sebevědomí se blíží bodu mrazu. Pokud je vaším snem zhubnout a zároveň si i novou váhu udržet, bude to chtít spoustu odříkání. Jak tedy skutečně zhubnout a to jednou pro vždy?
 
Rozhodli jste se zhubnout? To je dobře, rozhodně vak nepodléhejte prvotní euforii a nežeňte se do hubnutí po hlavě. Kontrolované hubnutí je složitý proces, který je mnohdy v řádech měsíců, ne-li let. Je tedy zapotřebí si hned v začátku uvědomit, že se na tíženou váhu nedostanete za měsíc. Pokud jste s touto skutečností vyrovnaní, je dobré si udělat přesný plán hubnutí. Nejprve je dobré si uvědomit, proč se chceme do tohoto náročného boje pouštět a následně kompletně změnit přístup k životnímu stylu. To znamená úprava jídelníčku, konec bezmyšlenkovým nákupům a pohyb…spousta pohybu. Věřte, že první týdny prověří vaší motivaci i sebekontrolu.
 
Běžící pás

Jak správně začít?

V případě jedinců, kteří trpí větší formou obezity nebo nadváhy je dobrá odborná konzultace s lékařem či výživovým poradcem. Ten povětšinou určí příčinu stavu a vyloučí onemocnění, které by mohly být překážkou při změně životního stylu. Na základě výsledků by vám měl být sestaven jídelníček, který docílí kontrolovaného hubnutí a doporučena fyzická aktivita, která je vhodná pro váš typ postavy.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru