Tipy, jak si lépe zorganizovat den

Jak být během dne více produktivní a večer neusínat s myšlenkou, že jsme nestihli vše, co jsme od sebe očekávali? Trápí vás stejný problém? V práci jsou na vás kladeny stále větší nároky a vy odchází domů vyčerpaní? Také si každé ráno naplánujete vše, co chcete za den stihnout, ale do večera si neodškrtnete ani polovinu bodů na seznamu? Naučte se plánovat! Naučte se plánovat ale chytře a hlavně tak, aby množství povinností bylo vůbec splnitelné. Motivace rázem vezme za své ve chvíli, kdy se vám už poněkolikáté nepovede odškrtnout všechny důležité body to-do listu.

Rafičky hodin
 
Štěstí přeje připraveným
Že už jste tuhle slovní hříčku někde slyšeli? No aby ne, pravidelně jsme jí slýchali už na základní škole a věřte nebo ne, ale ukrývá se v ní více pravdy, než byste možná čekali. Ještě než se rozhodnete plánovat si vše, co za den chcete stihnout, včetně oběda, zamyslete se. Není zapotřebí plánovat vše z minuty na minutu, ale zapsat si důležité body, které jsou pro daný den klíčové. Chcete plánovat zakázky v práci, lepší plnění úkolů nebo třeba pohybové aktivity? Pokud si tento důležitý krok ujasníte, nic nebrání tomu, abyste si den naplánovali dle svého nejlepšího svědomí.

Organizování práce
 
Milujete motivační diáře anebo se naopak smějete jejich citátům a myšlence, že každý může změnit svět. Ať už patříte do kterékoliv skupiny, určitý druh plánování a motivace je prospěšný. I kdyby to znamenalo každý den si na papír napsat jen pár bodů, které budete postupně škrtat nebo si je poznamenat v mobilním diáři.
 
Mít na sebe příliš vysoké cíle a na každý den si na sebe připravit bič v podobě nekonečného množství úkolů, které nelze splnit, vám tížený úspěch nepřinese. Velmi brzo byste se mohli dostat do situace, kdy budete frustrováni z vlastního neúspěchu a neschopnosti. Na každý den si naplánujte omezený počet úkolů, které jsou reálně splnitelné.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru