Co nesmí zaručeně chybět v dětském pokojíčku

Zařizujeme dětský pokojíček a máme dilema, co vlastně všechno by v něm mělo být? Především pokoj pro vaši ratolest by měl být útulný, aby se v něm dítěti dobře pobývalo. Měl by být i inspirativní a měl by dítko podněcovat ke kreativitě. Ale především by měl být pokojíček pro dítě naprosto bezpečný. Bezpečnost vašeho dítěte by pro vás měla být prioritou. Začněte tím, že zabezpečíte elektrické zásuvky záslepkami. Stejně tak by neměl viset někde volně kabel od lampičky. Děti jsou velmi zvídavé a tahají za všechno, co jim visí nad hlavou. Nepřemýšlí, že by jim něco mohlo spadnout na hlavičku a zranit je. Proto všechny kabely zajistěte podlahovou lištou anebo jiným způsobem.

malé dítě si hraje se stavebnicí

Zamezte případnému vypadnutí dítěte z okna. Bývají to velmi smutné případy, přitom jim lze tak jednoduše předejít. Jakmile dítě začne šplhat po nábytku, stačí chvilička a už sedí na parapetu. Otvírání oken je tak jednoduché a poradí si s tím i malé dítě. Ale když zabezpečíte okenní kliky klíčem, pak už vaše dítko otevřít okno nezvládne.

děti si hrají u okna

Zapřemýšlejte o vstupních dveřích do dětského pokoje. Možná bude vhodnější pro úplný začátek, když je dítko opravdu ještě malé, vysadit a uschovat je prozatím ve sklepě. Jen tak budete mít přehled, co vaše dítě dělá. Samozřejmě, až povyroste, bude také potřebovat své soukromí, ale u batolete je vhodnější buď dveře rovnou vysadit anebo alespoň opatřit zarážkou, aby si při lezení a pak při pobíhání mezi pokoji nepřiskříplo prstíky anebo se neuhodilo. To je pak křiku a zbytečné výjezdy na pohotovost, když jste tomu mohli předejít. Pakliže se dveří v dětském pokoji nechcete zbavit, určitě je zbavte klíče a stejně tak vyndejte i klíče z ostatních dveří. Malé děti jsou fakticky zvídavé a velmi rády otočí klíčem v zámku. To jim jde, ale bohužel už pro ně bývá problém otočit klíčem zpátky a problém je na světě. Do koupelny doporučujeme zámek s pojistkou, který lze otevřít i zvenčí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru