Vlasové doplňky, které budete chtít vyzkoušet

Už jste zkusili všechno a pořád si nevíte rady, jak naložit s nezdravě vypadajícími vlasy? Ať už máte dlouhé lokny nebo krátký praktický sestřih, všechny z nás občas může trápit struktura vlasu – jedná se nám zejména o ty případy, kdy vám vlasy extrémním tempem vypadávají a vy pak taháte celé veliké chomáče, nebo ty chvíle, kdy si prohlížíte konečky a přijde vám, jako byste měli na hlavě paruku. Suché a roztřepené konce vlasů bývají častým problémem, proč máme tendenci vyhledávat častěji kadeřnické odborníky nebo nakupovat velikou spoustu regeneračních masek, šamponů nebo kondicionérů.

dlouhovlasá žena

Trochu vám pomůžeme s výběrem a doporučíme, co na vaše vlasy jisto jistě zabere. Kouzlo je samozřejmě v testování produktů a jejich průběžném hodnocení během dlouhodobého užívání. Proto je mnohdy lepší neočekávat žádný rychlý výsledek a spíše se zaměřit na to, zda je daná vlasová kosmetika nebo kosmetický doplněk pro mě to pravé a zda mu skutečně věříme. U všech výrobků a přípravků je vhodné číst složení a posoudit, zda je pro nás opravdu vhodné daný produkt používat, z hlediska kompatibility s naším celkovým životním stylem.

Z přírodních olejů a olejíčků určitě doporučujeme zázračný kokosový olej. Je skvělý ne jen do kuchyně, ale jistě jeho efekt ocení celé vaše tělo i vlasová pokožka. Kokosový olej obsahuje velikou spoustu výživných látek, které do sebe vaše vlasová koruna nasákne a nepustí. Stejně tak dobře působí například arganový olej, hit letošní sezóny. U těchto produktů na olejové bázi pouze nesmíme zapomenout na to, že jejich aplikace a následné očištění od nich, trvá velice dlouho. Mastný povrch z vlasů můžeme smývat den až dva, a proto si musíme vždy dobře rozmyslet, zda máme dostatek času na to, olejíček aplikovat a projít si tak celý pečující proces.

žena čte časopis

Z dalších přípravků bychom mohli doporučit zejména MSM. Jedná se v základu o chemický prostředek, který můžeme v jeho přirozené formě nalézt v některých druzích zeleniny, ze kterých se extrahuje. Přestože se zakládá na chemické bázi, MSM je bezpečná látka a dáte-li jí jednou šanci, jistě brzy uvidíte výsledek v podobě husté a zdravě vyhlížející kštice.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru