I malý dětský pokojíček může být královstvím

Kategorie – dětský pokoj patří mezi ty nejdůležitější z hlediska zařizování. Že na dětský pokojíček už moc místa nezbylo? To nevadí! I v malých prostorech se dá kouzlit, chce to jenom nápad. Stačí vše dobře promyslet a využít efektivně každý centimetr čtvereční. Šetřit místo vám pomohou závěsné systémy nebo chytře řešený nábytek. A co je na tom nejlepší? Zvládnete to i bez designéra nebo architekta.
 
hrající si děti

Světlé barvy dokážou zázraky
Určitě není zapotřebí připomínat jednoduchou poučku, která nám říká, že malé prostory opticky zvětší světlé barvy. Ty tmavé ho naopak ještě více zmenší. Nemůžete tedy šlápnout vedle, pokud pokoj vymalujete bílou nebo krémovou barvou. Zdánlivě fádní stěny je pak možné dozdobit pomocí samolepek s animovanými nebo filmovými postavami. A pokud už budete chtít do pokoje vnést trochu barvy, vždy jen na jednu stěnu. Barva by se pak správně měla objevovat nejenom na samotné stěně, ale i doplňcích a dekoracích. Tak docílíte uceleného vzhledu.
 
Nábytek do dětského pokoje
Každé dítě roste mrknutím oka a právě to vede výrobce nábytku k nábytku, který je variabilní a roste společně s ním. Malé prostory si sami o sobě říkají o nábytek na míru, který je vyroben s ohledem na každý centimetr čtvereční místnosti. Nepěkný kout či výklenek tak nepřijde nazmar, ale získá využití v podobě šatní skříně nebo poličky na hračky.

Dětský pokoj
 
A když už nezbývá míst na podlaze, ještě tu máme stěny. Zavěšené skřínky celý prostor odlehčí a zároveň poskytnou dostatek úložného prostoru na knížky, hračky nebo sezónní oblečení.
 
Kvalitní postel
Kvalitní postel je základem nejenom v dětském pokoji. Zároveň se ale jedná o prostorově nejnáročnější kus nábytku v celém pokoji. A co třeba zvýšená postel, pod kterou je možné umístit psací stůl nebo odpočinkovou zónu s pohovkou? V takovém případě však myslete na bezpečnost, v zápalu hry by mohlo snadno dojít k úrazu. A co osvětlení pracovní plochy? Bude dostatečné s ohledem na umístění postele?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru