K čemu jsou nám dekorace?


Lidé chtějí obvykle žít, a ne jenom přežívat. A k tomu, aby mohli vést skutečně kvalitní život, přispívá nesporně i to, v čem tito žijí, čím jsou obklopeni.
Jistě, jsou tu nezbytně zapotřebí věci, které plní nějakou důležitou funkci, jejíž absenci si nelze dovolit, jsou potřeba nejrůznější pomocníci, ale tím by to v žádném případě nemělo končit. Také bychom měli být obklopeni něčím, co je klidně i ‚k ničemu‘, co je ale krásné a dokáže to tak pomyslně polaskat na duši.

strašidelná dekorace

Zkrátka a dobře potřebujeme i nejrůznější předměty, jimiž si své prostředí zkrášlujeme, potřebujeme různé dekorace, jež činí naše prostředí příjemnějším.
Pod takovými dekoracemi si lze ale představit ledacos. Těch může být neskutečně mnoho druhů, a každému z nás se může hodit něco jiného. Někdo si takové předměty, jež mu zpříjemní život, může lehce zhotovovat i sám, někdo si je kupuje, a to v podobě něčeho tuctového, co může mít prakticky každý, protože je to k sehnání všude, někdo si nechává zhotovit takové dekorace třeba i sobě na míru, unikátně.
A je vlastně jedno, pro co z toho se člověk rozhodne. Důležité totiž není to, kde se která dekorace vezme. Důležité je, zda a jak tato plní své poslání, jímž je vzbuzování pocitu krásy.

dekorativní prvky

A tak si dekorace pořizujeme. Třeba o svátcích, především jako tradičně vánočních, ale klidně i v každodenní realitě všedního dne, kdy si potřebujeme trochu spravit náladu. V čemž nám mohou pomáhat právě i dekorace. Něco, co nemusí plnit žádné extra funkce, co může být i zcela zbytečné. Ale přesto to zbytečné není. Protože kdo z nás by chtěl vést šedivý život bez špetky krásna, že?
Dokážete si snad představit třeba Vánoce bez nazdobeného stromečku a dalších tradičních i netradičních propriet, bez těch maličkostí, jež dělají tuto část roku neopakovatelnou a magicky přitažlivou? Já tedy ne.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru